ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Zgorzelec dla Aleppo

Napisany: 2017-05-30

Zgorzelec dla Aleppo

Dzień z Polską Akcją Humanitarną pod zieloną kopułą

Sobota z PAH: 3 czerwca br. od godziny 12-19, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Aleppo, miasto-symbol i jego mieszkańcy, szczególnie ci najmłodsi, będą motywem przewodnim dnia z Polską Akcją Humanitarną – sobotę 3 czerwca. Zapraszają: Dorota Tyniec, Miejski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu. Zwieńczeniem akcji będzie koncert charytatywny Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów Zgorzelec dla Aleppo.

W MDK już od południa będzie można obejrzeć i wylicytować prace wykonane w pracowni plastycznej Pod kopułą. Odbędzie się także prezentacja wyjątkowej książki pt. Moje cudowne dzieciństwo w Aleppo Grzegorza Gortata, wydanej przez wydawnictwo BAJKA, które cały dochód ze sprzedaży przeznaczy na wsparcie działań PAH.

Na godzinę 16 zaplanowano spotkanie z działaczami Polskiej Akcji Humanitarnej. Zwieńczeniem sobotnich wydarzeń będzie koncert charytatywny Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego – Zgorzelec dla Aleppo, który rozpocznie się o godzinie 18 w sali widowiskowej MDK.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zgorzelec. Swój udział w akcji zapowiedzieli także słuchacze zgorzeleckiego Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystkie środki zebrane podczas trwania sobotniej akcji zostaną przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, jako wsparcie jej działań prowadzonych w objętym wojną Aleppo.

Źródło: MDK Zgorzelec

Tagi: · Zgorzelec · Górne Łużyce · wydarzenia kulturalne

· mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław