ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » PRZYGODA ZE SZTUKĄ

Napisany: 2017-06-05

PRZYGODA ZE SZTUKĄ

Dla świeradowskich wychowanków - lubańscy wolontariusze

(źródło: P-ZFST POGRANICZE)

Klub Liderów Młodzieżowych, prowadzony przez Stowarzyszenie stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE przy Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych w Lubaniu, wysłał 20 maja br. swych członków do pobliskiej Olszyny, aby poznali nowe metody pracy z dziećmi.

W Klubie działają młodzi mieszkańcy Lubania i powiatu lubańskiego w wieku 16-19 lat. Na co dzień uczą się w różnych szkołach ponadpodstawowych obu szczebli. Wolny czas poświęcają na wolontariat organizując rozmaite akcje ucząc się prowadzić przedsięwzięcia.

(źródło: P-ZFST POGRANICZE)

Aktualnie młodzież, przy wsparciu P-ZFST POGRANICZE, pracuje nad kolejną inicjatywą w ramach zadania pt. PRZYGODA ZE SZTUKĄ – projekt artystyczno-animacyjny dla dzieci i młodzieży z powiatu lubańskiego, dofinansowanego ze środków powiatu lubańskiego. Grupa 13 osób w Olszynie spędziła aktywnie czas na kreatywnych warsztatach, poprowadzonych przez przedstawicieli stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Olszyny. Zajęcia sensoryczno-plastyczne oraz gra terenowa wzbogaciły klubowiczów o nowe umiejętności. Wykorzystają je już na początku czerwca, realizując własną akcję dla dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Świeradowie-Zdroju. To kolejne przedsięwzięcie dla świeradowskich wychowanków, których młodzież z Lubania odwiedza regularnie od trzech lat.

Źródło: P-ZFST POGRANICZE

Tagi: · Lubań · POGRANICZE

Linki: · Terminowali w Niemczech · www.pogranicze-csb.home.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław