ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Bez nudy w Zgorzelcu

Napisany: 2017-06-27

Bez nudy w Zgorzelcu

Dom kultury ma dwa fajne pomysły dla dzieci spędzających wakacje w mieście

Pierwszy to warsztaty artystyczne w Pracowni plastycznej pod kopułą. Kto lubi rysować, malować, rzeźbić, wyklejać, układać mozaiki, kto lubi twórczo spędzać czas obcując ze sztuką, malarstwem i muzyką klasyczną? To propozycja właśnie dla niego! Warsztaty plastyczne będą się odbywały od 17 do 29 lipca, w każdy powszedni dzień, w godzinach od 10 do 13. Wstęp oczywiście bezpłatny, a jedyny warunek uczestnictwa to... dobry humor. Ponieważ ilość miejsc na zajęciach z przyczyn organizacyjnych jest ograniczona, na warsztaty trzeba się zapisać – liczy się kolejność zgłoszeń. Można to zrobić osobiście w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, przy ul. Parkowej 1 do 14 lipca lub też telefonicznie pod numerem: 757 752 415.

Drugi pomysł na fajne wakacje to warsztaty przyrodnicze dla dzieci w wieku 7-13 lat, które pod hasłem Letnia Akademia Przyrodnicza organizujemy wspólnie z Towarzystwem Ochrony Przyrody i Krajobrazu TOPiK. Zajęcia będą się odbywały w zgorzeleckim MDK od 31 lipca do 5 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-14, a w sobotę – od 10 do 13.
W ich trakcie dzieciaki poszukają odpowiedzi na całkiem sporo ciekawych pytań, ściśle związanych z przyrodą i jej ochroną. Na przykład co rośnie na trawniku? a co w lesie? Albo czy w mieście żyją drapieżniki? Bądź czy nietoperze faktycznie wkręcają się we włosy?
Udział w warsztatach jest bezpłatny, warunkiem jest jednak zgłoszenie uczestnictwa do 21 lipca. Można to zrobić osobiście w sekretariacie MDK lub telefonicznie (adres i nr telefonu jak wyżej).

Zapraszamy!

Źródło: MDK w Zgorzelcu

Tagi: · Zgorzelec · Górne Łużyce

· mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl