ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » RETROwer do Jizerki

Napisany: 2010-07-16

RETROwer do Jizerki

Po zimowych sukcesach narciarskiego biegu retro, latem coś dla miłośników 2 kółek. Cykliści z Orla do Jizerki przejadą na starych bicyklach

Cykliści w Jizerce (fot. materiały organizatorów)

W sobotę 24 lipca o godz. 9 Komandor V Rowerowego Rajdu Retro Orle - Jizerka da znak flagą i uczestnicy na retro-rowerach, w strojach retro ruszą na trasę. Przez Jakuszyce do Harrachova rowerami. Krótki popas z promowaniem imprezy wśród mieszkańców, turystów i trąbka zagra siadanego do… pociągu relacji Harrachov - Korenov. Bilety na vlaka (pociąg) uczestnicy kupują za swoje, zaoszczędzone na piwie, czeskie korony. Powinno wystarczyć ok. 150 KČ.
Z Korenova znowu trzeba będzie pedałować do Doliny Jizerki, gdzie rajd zostanie przyjęty, serdecznie jak zawsze, przez gospodarzy VI Obchodów Dnia św. Anny w Jizerce.

Nigdy nie spisany regulamin rajdu stanowi:
- rowery co najmniej trzydziestoletnie (ale sprawne technicznie): wigry, ukrainy, holendry - także,
- cykliści obowiązkowo w cyklistówkach na głowie (dopuszczalne pilotki, chociaż prędkości nie takie), kubraczki i porteczki z epoki - wskazane. Trampki z Kraju Środka - feee !!! (dodatki można pożyczyć od Babci i Dziadka).
W V Rajdzie na pewno pojedzie znany czeski RETROwerzysta, Petr Rykr.

Organizatorzy zapraszają również do obstawy rajdu wszystkich chętnych rowerzystów, na swoich lśniących niklem i lakierami kołowych rumakach, w stroju dowolnym aczkolwiek, nie frywolnym.

Na Jizerce gwarantujemy: pogodę, jadło i napitki tradycyjnie czeskie, wybór pamiątek, kapelę czeską również, pokazy i konkursy rowerowe, nagrody (kryzysowe) za klasyfikację uczestników. Czeski humor murowany. No i zabawa przednia.

V Rowerowy Rajd Retro dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej i budżetu Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach projektu "Orle-Izera-Jizerka: współpraca lokalnych społeczności", w PO EWT - cel 3. Partnerem w projekcie jest Izersko-jestedsky horsky spolek.

Biuro organizacyjne V Rowerowego Rajdu Retro na Orlu (zapisy) działać będzie od wczesnych godzin rannych. Wóz techniczno-ratunkowy na trasie - zapewniony. Prędkości jazdy regulowane przepisami o ruchu drogowym w RP i ČR. Maruderów nie holujemy.

Źródło: Towarzystwo Izerskie

Tagi: · rower · trasy rowerowe · retro

Linki: · VI Obchody dnia św. Anny na Jizerce

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych safari Kenia sprzątanie Wrocław