ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Najpiękniejsze zdjęcie Gór Izerskich

Napisany: 2017-09-29

Najpiękniejsze zdjęcie Gór Izerskich

W internetowym głosowaniu publiczność wybrała izerską fotografię roku

DŹWIĘCZNA CISZA Petera Mayera zwyciężyła głosami publiczności w konkursie ZAOSTŘENO NA JIZERKY 2017

W ramach konkursu fotograficznego ZAOSTŘENO NA JIZERKY przez całe lato trwało głosowanie internetowe na najpiękniejszą fotografię z Gór Izerskich. Wszystkie zdjęcia były kolejno prezentowane w ośmiu półfinałowych rundach. Z każdej przechodziły do finału dwa najlepiej oceniane. Z tych 16 fotografii największym uznaniem głosujących, wyrażonym przez 2494 głosów, zostało obdarzone zdjęcie Dźwięczna cisza Petera Mayera.
Autor otrzyma cenne nagrody. Zainteresowanie konkursem było duże – w sumie oddano ponad 13 tysięcy głosów.
„Wielkie zainteresowanie odbiorców i rekordowa liczba głosujących potwierdza, że piękne zdjęcia Gór Izerskich cieszą się niesłabnącym popularnością. Wielkie podziękowania należą się przedsiębiorstwu Canon, ponieważ dzięki tej marce możemy obdarzyć uczestników konkursu nagrodami, które im się jak najbardziej należą”, komentuje głosowanie Ondřej Petrovský, dyrektor zarządzający Fundacją Ivana Dejmala dla ochrony przyrody, organizującą od siedmiu lat konkurs.

Wybierać mogliśmy spośród 212 zdjęć. Zwycięskie zostanie dołączone do kolekcji wybranej przez jury. Fotografie będą wystawione w kilku miastach izerskich, a najlepsze 13 fotografii utworzy kalendarz ZAOSTŘENO NA JIZERKY 2018. Fundacja zaprezentuje go podczas wernisażu we czwartek 12 października o godz. 17 w Atrium Ogrodu Tropikalnego libereckiego Wellness Hotelu Babylon. Na autorów najlepszych zdjęć czekają cenne nagrody, a dla każdego fotografa-konkursowicza fundacja przyznała jeden egzemplarz kalendarza w podziękowaniu za udział.

Kalendarz jest wszak sprzedawany na rzecz Gór Izerskich. Pieniądze uzyskane z jego rozpowszechniania już od siedmiu lat wspierają ochronę przyrody izerskiej i odbudowę środowiska naturalnego w górach. Dzięki dochodowi ze sprzedaży kalendarza fundacja w przeszłości pomogła wysadzić ponad 84 tysięcy drzew, naprawić ścieżki dla turystów, wybudować przepławki dla ryb oraz odnowić torfowiska.
Zainteresowanie kalendarzem z każdym rokiem wzrasta i w porównaniu z pierwszą edycją jego nakład się podwoił.
„Bardzo się cieszę, że konkurs i kalendarz znalazły między ludźmi swe miejsce i jestem bardzo rad, że są chętni tym sposobem pomagać przyrodzie. Nagrodą jest całoroczny widok na piękne zdjęcia”, mówi Petrovský.

Pierwszy rocznik konkursu fotograficznego został zorganizowany za sprawą Františka Pelce, przewodniczącego rady zarządzającej fundacją w roku 2011. W ciągu tych lat fotografowie zgłosili do konkursu prawie 1500 zdjęć, które utworzyły blisko 7 tysięcy kalendarzy. W konkursie regularnie biorą udział autorzy nie tylko z całej Republiki Czeskiej, ale też z Polski. Między fotografami konkurs znalazł stałe miejsce i o prestiżowe miejsce w kalendarzu konkurowało w tym roku 61 fotografów.
„Myślę, że udało się nam stworzyć piękną tradycję. Doceniamy nie tylko wszystkich fotografów, którzy nam swe zdjęcia przesłali, ale i tych, którzy się dołączyli do internetowego głosowania albo pojawią się na wystawie. Mam nadzieję, że tegoroczny kalendarz ZAOSTŘENO NA JIZERKY 2018 jest naprawdę udany i wierzę, że znów zyska wielu nabywców”, podsumowuje Petrovský.

Magazyn turystyczno-krajoznawczy GÓRY IZERSKIE jest partnerem medialnym konkursu ZAOSTŘENO NA JIZERKY w Polsce.

Źródło: Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody

Tagi: · ochrona przyrody · konkurs fotograficzny

Linki: · Zmieniają się, by zmieniać Czechy · Czeska fundacja izerska · Zaostřeno na Jizerky · www.nadaceivanadejmala.cz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław