ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » WIELKA PODRÓŻ małych aktorów

Napisany: 2017-11-15

WIELKA PODRÓŻ małych aktorów

Dziecięcy Teatr Baśni wyrusza w drogę kolejnych 25 lat

Z okazji jubileuszu 25-lecia Dziecięcego Teatru Baśni, podopieczni Doroty Baranowskiej pokażą kolejną, piątą już premierę (źródło: MDK w Zgorzelcu)

Premierą spektaklu Wielka podróż działający w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu DZIECIĘCY TEATR BAŚNI uświetni jubileusz ćwierćwiecza swojego istnienia. Dzieciaki wyjdą na scenę w piątek, 24 listopada 2017 r., o godz. 18 w ramach Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem.

DZIECIĘCY TEATR BAŚNI założyła w 1992 roku Alicja Stankiewicz. Aż do dziś przez garderoby, kulisy i scenę MDK przewinęło się kilkuset młodych wychowanków DTB, których widzowie mogli zobaczyć w kilkunastu premierach. Wielka w tym zasługa założycielki, ale też Hanny Kustosz, która przejęła po niej prowadzenie DTB.
Od 2010 roku, teatr z kolei prowadzi Dorota Baranowska, pod której kierownictwem młodzi aktorzy wystawili już cztery premierowe spektakle:
Czary mary w grudniu 2012 roku, Eliksir prawdy z maja 2013 roku, Torebkę, czyli nieoczekiwaną zmianę miejsc z kwietnia 2014 roku oraz Pudło z 2015 roku.

Źródło: MDK w Zgorzelcu

Tagi: · Zgorzelec

· mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław