ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » TANGO brawo TANGO

Napisany: 2017-11-15

TANGO brawo TANGO

Tango na Nysą Dwojga Narodów – polsko-niemieckie warsztaty taneczne

Tango dwojga narodów w Zgorzelcu i Görlitz

Pod zieloną kopułą Miejskiego Dom Kultury w Zgorzelcu realizowany jest program, w którym partnerem jest Champagnetango GbR w Görlitz. Dzięki finansowemu wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska – Saksonia 2014-2020, możliwe jest przeprowadzenie siedmiu dwudniowych, sobotnio-niedzielnych warsztatów tanecznych. Ich uczestnicy uczyć się tańczyć jeden z najszlachetniejszych, najgorętszych zarazem, stylów tańca rodem z Płw. Iberyjskiego.

Planowane terminy spotkań to: 18 i 19 listopada 2017, 16 i 17 grudnia 2017, 20 i 21 stycznia, 10 i 11 lutego, 10 i 11 marca, 21 i 22 kwietnia oraz 2 i 3 czerwca 2018 roku (aczkolwiek organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany terminów).
Zajęcia będą prowadzone z podziałem na grupy dla początkujących i dla zaawansowanych. Obie będą mieć po 3 godziny tańca dziennie (2 × 1,5 godz. w sobotę i tyleż w niedzielę).
Organizatorzy przygotowali się na ok. 50 osób. Nie znający języka niemieckiego i polskiego nie powinni się obawiać – tancerzom będzie pomagać tłumacz. Ponadto w soboty, poza zajęciami tanecznymi, uczestnicy warsztatów będą mogli utrwalić zdobyte umiejętności podczas wieczorków tanecznych. Warsztatom będą też towarzyszyć inne rozrywki, nie tylko dla tancerzy. Coś dla siebie znajdą również kinomani, melomani, bądź miłośnicy malarstwa.

Zapisy w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu lub poprzez formularz. Deklaracje należy przesłać na adres: tango.zgorzelec@gmail.com .

Źródło: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Tagi: · Zgorzelec

· mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław