ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Miasto Dzieci 2018

Napisany: 2017-11-25

Miasto Dzieci 2018

Poszukiwani dorośli i dzieci, do zasiedlenia wyjątkowego miasta

Miasto Dzieci - przejęte przez najmłodszych działa jak dorosłe (źródło: Meetingpoint Music Messiaen e.V.)

Polsko-niemieckie Miasto Dzieci odbywa się co dwa lata na przemian w Görlitz i Zgorzelcu. To cykl wydarzeń, kiedy administrację i urządzenie miasta przejmują dzieci w wieku od 7 do 14 lat. W przyszłym, 2018 roku Miasto Dzieci – nasze miasto / unsere Stadt odbędzie się od 3 do 12 lipca w Zgorzelcu.

Miasto Dzieci jest edukacyjnym przedsięwzięciem wzmacniającym udział dzieci w życiu społecznym i politycznym. Zostało wymyślone na wzór innych podobnych cyklów wydarzeń: Mini-München, Heidel-york i in. Uwzględnia zarazem wyjątkowe położenie geograficzne Görlitz i Zgorzelca.

Cykl wydarzeń w formie zabawy umożliwia dzieciom lepsze zrozumienie codziennego życia dorosłych. Świat odtworzony na potrzeby zabawy przybliża trudne procesy polityczne: wybory, demokrację, radę lokalną; zależności rynkowe: inflację, bezrobocie, podaż i popyt; pozwala najmłodszym na zdobycie pierwszych doświadczeń w dorosłym życiu.

Dorośli biorący udział w Mieście Dzieci zachęcają młodych ludzi do udział w życiu publicznym miasta i przejmowania odpowiedzialności. Przede wszystkim chodzi o przybliżenie dzieciom procesów politycznych i informowanie o ich prawach.

Aktywni dorośli

Choć miasto jest dzieci – niestety nie może się obyć bez dorosłych. Poszukiwane są zatem przedsiębiorstwa, organizacje i osoby, które mają ochotę przygotować dla dzieci oferty pracy. Nieważne czy szewc, piekarz, policjant, malarz lub księgowy – wszystkie zawody są potrzebne.
Poszukiwane są też osoby zainteresowane dołączeniem do zespołu organizacyjnego. Wszystkich chętnych zaprasza stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen na pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące Miasta Dzieci 4 grudnia 2017 o godz. 17 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, przy ul. Parkowej 1. Podczas spotkania organizatorzy przedstawią zainteresowanym założenia oraz cele projektu. Na koniec zaplanowana jest dyskusja.

Osobą do kontaktu jest koordynatorka Anna Caban reprezentująca Meetingpoint Music Messiaen e.V.
jugend-international@goerlitz.de, tel.: +49 3581 66 12 69

Młodzi-kreatywni poszukiwani

Poszukiwane są młodzi ludzie z Polski i Niemiec biorące już udział w jednej z poprzednich edycji Miasta Dzieci. Uczestnicy będą poznawać tajniki pracy grafika i pod okiem Sebastiana Hänela z pracowni druku w Görlitz, zaprojektują plakat oraz ulotkę nadchodzącej edycji Miasta Dzieci. Owoce pracy młodych-kreatywnych będą widoczne latem w podwójnym mieście Görlitz i Zgorzelcu. To będzie oficjalny materiał promocyjny VIII. edycji Miasta Dzieci – nasze miasto / unsere Stadt.

Spotkanie-nabór odbędzie się 13 grudnia 2017 r. o godz. 17 w pracowni druku Druck- und Buchwerkstatt, przy Landskronstrasse 49 w Görlitz.
Zainteresowane osoby powinny się skontaktować z Pauline Voigt pod adresem info@nmus.de.

źródło: Meetingpoint Music Messiaen e.V.

Tagi: · Zgorzelec

· www.meetingpoint-music-messiaen.net · www.nmus.de

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław