ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Szaleństwo na twarzy Lhotse

Napisany: 2017-12-05

Szaleństwo na twarzy Lhotse

Wojownik czy Poeta? Twarz jego dwie strony ma, a może odbija tylko Twarz Góry?

Rafał Fronia w Chacie Izerskiej 8 grudnia 2017 r. o godz. 19

Grudniowa Terra Incognita - spotkania z podróżnikami w Chacie Izerskiej - będzie opowieścią osobistą Rafała Froni. Jednym doskonale znanym, innym - korzystającym tylko z wydawanych przez jego wydawnictwo map i planów. Być może wkrótce poznanym przez szeroką publiczność, jeśli wejdzie zimą na K2. Sam o sobie mówi: "romantyk Gór Wysokich", na które wspina się od ponad 20 lat.
Po czym dodaje wyznanie:
"Czasem myślę, że kocham te góry, a czasem..., że ich nienawidzę. Gdy jestem Tu, na dole, tęsknię do Nich, do Gór. Do spokoju i poukładania tamtego Świata. Gdy jestem Tam, na Górze, to tęsknię do tego, co tu zostawiłem. I ta tęsknota jest mi potrzebna. Uwrażliwia mnie i sprawia, że więcej widzę i więcej rozumiem, staję się uważniejszy. Piszę bajki, wiersze i opowiadania. Przez tę przestrzeń otwierają się we mnie klapki, przez które wraz z wiatrem wlatują tak piękne myśli... I... do tego wcale nie jest potrzebny sukces górski. Ale również dzięki temu porażka w górach nie jest porażką. Czasem mam w nosie to, że nie wlazłem i nie napełnia mnie to frustracją jak po przegranej bitwie. Góry... One mnie nie krzywdzą, dają mi siłę. Dlatego tak mnie tam ciągnie."

Nas też wciągnie... w osobistą opowieść 8 grudnia 2017 r. od godz. 19, w Chacie Izerskiej przy ul. Piastowskiej 32 w Szklarskiej Porębie Dolnej.

Spotkanie poprowadzi Sandra Nejranowska.

red.

Tagi: · Szklarska Poręba

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław