ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Przyjacielskie odwiedziny

Napisany: 2018-01-03

Przyjacielskie odwiedziny

Świąteczna wizyta lubańskich Mikołajów w Świeradowie-Zdroju

Lubańska ekipa Św. Mikołaja wpadła w odwiedziny do Świeradowa-Zdroju (Źródło: P-ZFST POGRANICZE)

Tuż przed Bożym Narodzeniem wolontariusze z lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych odwiedzili dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Świeradowie-Zdroju w ramach świątecznej akcji PACZKA BOŻONARODZENIOWA 2017.

Akcja nie była pierwszą podobną zorganizowaną przez lubańską młodzież działającą przy stowarzyszeniu POGRANICZE w Lubaniu – tegoroczna to już czwarta edycja.
Dla dzieci liderzy młodzieżowi przygotowali oczywiście słodkie prezenty. Wychowankom świeradowskiej placówki wręczył je Św. Mikołaj, dzielnie wspierany przez ekipę Śnieżynek i reniferów. To jednak nie wszystko. Nie samym cukrem młody człowiek żyje. Świąteczny program animacyjny postawił przed dziećmi nie lada wyzwania: gry i zadania związane z Bożym Narodzeniem, świąteczne kalambury oraz konkurs na najbardziej kreatywne wykonanie bałwanka – symbolu zimy.
Wizyta Św. Mikołaja wzbudziła wiele radości. Wychowankowie cieszyli się nie tyle z otrzymanych podarunków co ze wspólnie spędzonego czasu i poświęconej im uwagi. Po zabawie była chwila na rozmowy.

Śnieżynki, renifery, słodycze i On – Święty M. postarali się o dobrą zabawę i niezapomniane chwile radości (Źródło: P-ZFST POGRANICZE)

Tegoroczną akcję finansowo wsparli przyjaciele i sympatycy POGRANICZA. Przedsięwzięcie przygotowała i przeprowadziła grupa młodzieży w składzie: Agata Sobczak, Gabriela Lubas, Jessica Gałowska, Kinga Kotlarek, Klaudia Niestier, Eryk Tropiejko, Tomasz Długosz i Maciej Białkowski.

Nie była to jedyna akcja lubańskiej młodzieży w świeradowskiej placówce. Klub Liderów Młodzieżowych współpracuje z nią regularnie. Choćby odwiedzając dzieci i młodzież latem z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy znają się od kilku lat, dlatego wizyty w Świeradowie-Zdroju mają coraz bardziej przyjacielski charakter.

Źródło: P-ZFST POGRANICZE

Tagi: · Lubań

Linki: · Bajkowi goście z Madagaskaru · PRZYGODA ZE SZTUKĄ · Poszukiwanie inspiracji · www.pogranicze-csb.home.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław