ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » IZERY - KRAINA KRÓLOWEJ ŚNIEGU

Napisany: 2018-01-18

IZERY - KRAINA KRÓLOWEJ ŚNIEGU

Fotografia pozwala zatrzymać w kadrze ulotny charakter chwili

Halo w Jakuszycach (fot. L. Pustowaruk)

Galeria Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach zaprasza 3 lutego 2018 r., o godz. 16 na wernisaż wernisaż wystawy fotograficznej Lechosława Pustowaruka, pt. IZERY - KRAINA KRÓLOWEJ ŚNIEGU
Patronatem honorowym wydarzenie objął Michał Orman - Wójt Gminy Mysłakowice.

Lechosław Pustowaruk

Sam mówi o sobie: "że fascynacja zimowymi Górami Izerskimi zaczęła się sporo lat temu, a jeszcze wcześniej była tęsknota za górami, które w zimową szatę ubrane, zachęcały do odwiedzin. Myślałem sobie, zapadając się po pas w śniegu, jak to zrobić, żeby móc wędrować przez taką piękną śnieżną krainę, nie przebijając się przez zwały kopnego, śnieżnego puchu. Wizyta w Jakuszycach sprawiła, że Góry Izerskie złapały mnie w swoje zimowe klimaty i tak trzymają do dzisiaj.
Wyobraźcie sobie: wysiada człowiek z samochodu, a tu o krok pięknie przygotowane trasy do narciarstwa biegowego, warunki zupełnie alpejskie, do tego wcale nie trzeba potrafić biegać na nartach. Wystarczy, jak to mówi pan Julian Gozdowski, kroczyć godnie. I tak przez ostatnie 10 lat kroczę sobie przez dukty Gór Izerskich, rano i wieczorem, z aparatem w plecaku.
Zdarzyło mi się w tym czasie mnóstwo ciekawych spotkań. Widziałem zmęczone wędrujące stwory śnieżne, natknąłem się na grobowiec starożytnych bohaterów, widziałem tańczące o zachodzie słońca brzozy karłowate, podsłuchiwałem drzewa plotkujące, nawet naturystki śnieżne zdarzało mi się podglądać. Podziwiałem płonące pomarańczowo lasy, wędrowałem przez mglistą ciszę, śledziłem ucieczkę przed słonecznym halo (przez to zdjęcie, zyskałem w biurze Biegu Piastów przydomek Pan Słoneczko). Starałem się te spotkania zatrzymać w kadrze i namiastkę ich klimatu ośmielam się Państwu pokazać.
Życzę miłego spaceru po Górach Izerskich i oglądania moich fotografii".

Lechosław Pustowaruk urodził się w 1953 roku. Emerytowany nauczyciel matematyki, z fotografią amatorsko związany od wielu lat. W Jeleniogórskim Towarzystwie Fotograficznym od 2016 roku. Pasjonat fotografii, turystyki górskiej i narciarstwa biegowego. Ulubiona tematyka jego zdjęć to pejzaż i portret. W Karkonoszach i Górach Izerskich znajduje inspiracje do swoich zdjęć. Fotografie górskiej wody, zimowych, śnieżnych pejzaży, czy jesiennych lasów stanowią główny temat jego zdjęć. Jak mówi, fotografia pozwala mu zatrzymać w kadrze ulotny charakter chwili.

Źródło: GOK Mysłakowice

Tagi: · wystawa fotograficzna · wernisaż wystawy · wydarzenia kulturalne

· www.gok.myslakowice.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław