ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Piękna i użyteczna

Napisany: 2018-01-30

Piękna i użyteczna

Praca Magdaleny Kuźniarz to wykuwanie sztuki z kwarcowej skały

Szkło Magdaleny Kuźniarz - piękne, użyteczne, nieoczywiste, niekiedy niezwykle mało szklane (fot. Maja Kasztelan)

Nie jest rzeźbiarką. Choć niejedna jej praca z sculpturą ma niemało wspólnego. Nie jest też rzemieślniczką, a jednak wiele z nich nie tylko zdobi wnętrza, ale i służy. Ba! Zdarzało się Magdzie nawet robić dachówki. Możemy też kupić wykonane przez nią, lub u niej zamówić lampy, umywalki, rozmaite naczynia stołowe i bez liku innych cudów. Np. choinkę pięknie strojącą bożonarodzeniowy stół.
Jak na kowala przystało, dyplomowana artystka wyczarowuje swe dzieła w piecu, wspomagając się szlifierkami, wiertarkami i innym, zdawałoby się mało subtelnym sprzętem. Tylko jeden materiał wytrzyma takie tortury pozostając delikatnym, finezyjnym i niepowtarzalnym. SZKŁO.

Magdalena Kuźniarz - wrocławianka przez długie lata, izerianka z wyboru (fot. Maja Kasztelan)

We Szklanej Kuźni - wolimierskiej pracowni Magdy Kuźniarz, bądź na licznych wystawach jakie dała w śląskim kraju i daleko poza nim, zobaczyć możemy bardzo rozpięte artystyczne spektrum. Wrażliwa na izersko-górnołużycki krajobraz absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych studiowała wzornictwo, architekturę wnętrz i malarstwo, a przez kilka lat pracowała jako graficzka. Z pewnością to urozmaica, nie tylko ten szklany, Magdy dorobek.

Szklana sztuka ze SZKLANEJ KUŹNI to nie tylko piękno - to także użyteczność (fot. Maja Kasztelan)

Jego przekrój zobaczymy w Muzeum Karkonoskim - Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Dawno zapowiadana wystawa będzie kolejną okazją do podziwiania najnowszych i tych dawniejszych prac Magdaleny Kuźniarz. Ostatni raz mogliśmy zobaczyć jelenie podczas jesiennej wystawy zbiorowej KRAJOBRAZ Z JELENIEM w jeleniogórskiej galerii BWA.

Wernisaż wystawy Magdaleny Kuźniarz w Szklarskiej Porębie 2 lutego 2018 r. o godz. 17.

Nie warto opuszczać wernisażu, bowiem spotkamy na nim nie tylko samą artystkę, ale też z pewnością niejednego przedstawiciela izersko-karkonoskiej bohemy.
Wstęp wolny i pożądany, w piątek 2 lutego 2018 r. o godz. 17, do Domu Braci Hauptamnnów przy ul. 11 Listopada 23 w Szklarskiej Porębie.

ALi

Tagi: · wernisaż wystawy · Szklarska Poręba · szklarstwo

Linki: · Zbliżmy się · Lato ech że Ty! · szklanakuznia.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław