ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Dobra zmiana wygrała

Napisany: 2018-02-17

Dobra zmiana wygrała

Pierwsza Sztafeta Piastów pełna emocji i radości

Pierwsza Sztafeta Piastów (źródło: stow. BIEG PIASTÓW)

Dwa zespoły: NaBiegowkach.pl oraz Biegowki.eu zwyciężyły w rozegranej na Polanie Jakuszyckiej pierwszych w Polsce zawodów sztafetowych. Otwarte dla wszystkich, dobrze przyjęte przez biegaczy, którzy wyczerpali limit zgłoszeń, tworząc 48 sztafet.

Ciągle coś się działo, stale ktoś wpadał na metę lub do strefy zmian. Biegli młodzi, starzy, mistrzowie i początkujący. I Sztafeta Piastów doskonale wpisała się w klimat jakuszyckich zawodów.
Zespoły zrzeszające biegaczy narciarskich potraktowały zawody poważnie. Wystawiły silne składy z udziałem znakomitych zawodników. Zobaczyliśmy w akcji m.in.: Tomasza Kałużnego, Krzysztofa Pływaczyka, Piotra Michałka, Jakuba Mrozińskiego, Katarzynę Witek, Natalię Grzebisz, Monikę Judkę oraz wielu innych. Najszybsi pokonywali siedmiokilometrową trasę, prowadzącą po Dolnym i Górnym Dukcie Końskiej Jamy oraz odcinkami wokół Polany Jakuszyckiej, w czasie krótszym niż 20 minut.

Pierwsza Sztafeta Piastów (źródło: stow. BIEG PIASTÓW)

Najlepszy okazał się Vexa team NabBiegowkach.pl w składzie: Piotr Michałek, Grzegorz i Kazimierz Legierscy oraz Jan Łacek. W rywalizacji sztafet damskich rewelacyjna Katarzyna Witek poprowadziła do pierwszego miejsca Odlo team NaBiegowkach.pl, w którym biegły również Joanna Kujawska, Beata Nowok i Martyna Wiśniowska. W mikstach zaś najlepszymi okazali się: Monika i Paweł Judkowie oraz Magdalena Andrzejewska i Wojciech Smykowski tworzący się Retro team Biegowki.eu.

Na dwóch pierwszych zmianach obowiązywała technika klasyczna, a na trzeciej i czwartej dowolna technika. Niektórzy zawodnicy biegli więc całość stylem klasycznym. Nie każdy potrafi i lubi biegać krokiem łyżwowym.
Za to wszyscy biegacze dawali z siebie tyle, ile mieli. Jak najprędzej starali się dotknąć kolegę bądź koleżankę w strefie zmian. Finisze niektórych były tak szalone, że kończyły się efektownymi wywrotkami. Nikomu nic się nie stało – więcej było przy tym śmiechu, niż bólu.

Pierwsza Sztafeta Piastów (źródło: stow. BIEG PIASTÓW)

Startowały sportowe zespoły, reprezentacje przedsiębiorstw, hotelów, organizacji, a nawet nieformalne grupy znajomych i przyjaciół.
"Rywalizujemy wspierając się w duchu fair play!", podkreślał dyrektor hotelu BLUE MOUNTAIN RESORT ze Szklarskiej Poręby, Zbigniew Kubiela stojąc w strefie zmian wraz ze Zbigniewem Hochołem, właścicielem hotelu KRYSZTAŁ w Szklarskiej Porębie. Obaj panowie oczywiście startowali.
"Fajnie jest. Dla naszego teamu to okazja by spotkać się w szerokim gronie. Zaraz idziemy wszyscy na obiad", cieszyła się Natalia Grzebisz z SN Klasyk Warszawa 1.

Sztafeta Piastów, rozegrana w sobotę 17 lutego, nie zakończy się na pierwszej edycji. Pomysł sprawdzony wcześniej w innych krajach został przyjęty przez narciarską brać z entuzjazmem.
Zespołowe ściganie było przedsmakiem XLII BIEGU PIASTÓW – FESTIWALU NARCIARSTWA BIEGOWEGO. Rozpocznie się już w sobotę 24 lutego i potrwa do 4 marca. Pierwszą konkurencją będzie RODZINNA DZIESIĄTKA techniką klasyczną. Bieg z klasyfikacjami dla rodzin: najszybszej i… mającej w sumie najwięcej lat!

Źródło: stow. BIEG PIASTÓW

Tagi: · Bieg Piastów · biegi narciarskie · Jakuszyce

Linki: · Z Biegiem Piastów · Biegaj na nartach · bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław