ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Kilometry dla WW

Napisany: 2018-03-26

Kilometry dla WW

Weronika i Wiktoria - Twoje dwie narty i nogi mogą im pomóc

Siostry Szynal i pies (źródło: BIEG PIASTÓW)

Wystarczy pokonać 7 kilometrów. Ostatnie zawody na śniegu w Jakuszycach to potrójna przyjemność: przygoda na śniegu, kontakt z przyrodą izerską i pomoc bliźniaczkom. Siostry Szynal z Sosnówki wymagają kosztownej rehabilitacji. Urodziły się jako wcześniaczki w 28 tygodniu ciąży. Rodzina ma zbyt mało pieniędzy by opłacić kosztowne zabiegi, mogące im przywrócić nadzieję na normalniejsze życie. Biegacze postanowili im pomóc. Są przecież znani z wielkich serc.

Bieg odbędzie się w Wielką Sobotę 31 marca 2018 r. Do biegania zaprasza stowarzyszenie BIEG PIASTÓW.
Dystans 7 kilometrów na łatwiej trasie - po Dolnym i Górnym Duktach Końskiej Jamy - pokona każdy. Każdy, kto jest wrażliwy na los dziewczynek. To będzie ostatni start narciarski na Polanie Jakuszyckiej przed budową ośrodka sportowego, diametralnie zmieniającego to miejsce.

Bieg dla Weroniki i Wiktorii 31 marca 2018 r. w Jakuszycach (źródło: BIEG PIASTÓW)

O godz. 11 start biegaczy na nartach, a o godz. 1110 biegaczy bez nart oraz piechurów z kijami i bez. Można też pobiec z psem. W tych zawodach liczy się szlachetny cel i dobra zabawa. Wyników oficjalnych, nagród dla najszybszych, ani elektronicznego pomiaru czasu nie będzie.
"Najważniejsza jest chęć pomocy. Liczy się każdy gest!", mówi dyrektor Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz.

Będą za to liczne atrakcje: loteria fantowa, słodka akcja z pysznymi wypiekami, kiermasz świąteczny, na który wiele niespodzianek szykują dzieci ze szkoły społecznej STO w Sobieszowie i podopieczni Domu Seniora GRZEŚ w Karpaczu.

Rozśpiewane bliźniaczki dadzą popis podczas biegu dla poprawy ich zdrowia (źródło: BIEG PIASTÓW)

Największą atrakcją obok samego biegania będzie występ Weroniki i Wiktorii. Obie są muzycznie uzdolnione – pierwsza ukończyła szkołę muzyczną i gra m.in. na skrzypcach, pianinie i gitarze. Podczas koncertu charytatywnego Zaczarowane Święta, Weronika śpiewała z Moniką Kuszyńską, a Wiktoria z Katarzyną Skrzynecką. Podczas biegu 31 marca dziewczynki wykonają m.in. Dni, których nie znamy Marka Grechuty, Tęczę Sylwii Grzeszczak oraz Białą armię Bajmu i Hallelujah Leonerda Cohena.

Wszyscy zawodnicy na mecie zostaną poczęstowani przepyszną zupą hiszpańską w wersji mięsnej i wegetariańskiej, przygotowaną specjalnie na tę okazję przez piechowicką restaurację ODNOVA. Na mecie otrzymają wyjątkowy medal z kształcie wielkanocnego jaja. Za metą będą mogli skorzystać z usług fizjoterapeuty Marcina Urama i jego współpracowniczki. Dochód, jaki wypracują specjaliści od fizjoterapii, zostanie przeznaczony dla dziewczynek.

Niespodzianki spod wprawnych rączek uczniów ze szkoły STO na pewno przydadzą się na święta (źródło: BIEG PIASTÓW)

"Podobne wydarzenia na stałe wpisały się już w nasz sportowy kalendarz. Organizując regularnie zawody na cele charytatywne pomagamy zarówno latem, jak i zimą", tłumaczy sens udziału BIEGU PIASTÓW w przedwielkanocnym biegu Kaja Sznajdrowicz.

Zapisy na bieg prowadzone są przez serwis Datasport.pl. Szczegóły nt. biegu znajdziecie oczywiście pod adresem www.bieg-piastow.pl. Zamiast opłaty startowej, obowiązuje wpłata w wysokości co najmniej 40 złotych na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SŁONECZKO: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010. Z dopiskiem: darowizna na leczenie Weroniki i Wiktorii Szynal 72/S.

Taki jajowy medal można zdobyć pomagając biegnąc dla Weroniki i Wiktorii (źródło: BIEG PIASTÓW)

Dla Weroniki i Wiktorii zostanie przeznaczony także całkowity dochód z kiermaszu, słodkiej akcji i loterii. Bieg jest dofinansowany mikrodotacją z programu dolnośląskich małych grantów. Pieniądze z tego źródła sfinansują medale, posiłek po biegu, ulotki i plakaty.

Źródło: BIEG PIASTÓW

Tagi: · Bieg Piastów · Jakuszyce · biegi narciarskie

· bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław