ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Nie tylko złoto się świeci

Napisany: 2018-07-11

Nie tylko złoto się świeci

Powodów by wybrać się na weekend do Lubania jest więcej niż jego blask

Odkryj skarby Ziemi w GEOSTREFIE Sudeckiego Festiwalu Minerałów (źródło: org. SFM)

Lato to czas wydarzeń plenerowych. Każda ma swój klimat i swoją specjalność. W lipcu tego roku debiutuje w Lubaniu Sudecki Festiwal Minerałów. Jest co najmniej 8 powodów, dla których warto się wybrać do Lubania w weekend 13-15 bm. Pierwszy z nich to Gorączka złota, wystawa wielkich samorodków złota rodzimego.

A pozostałe...

Duch Gór ożyje
Gdy legenda ożywa nastrój staje się epicki. Co innego czytać o postaci z sudeckich klechd, co innego ujrzeć ją na własne oczy w malowniczej scenerii z towarzyszącymi efektami pirotechnicznymi. Wieczór 13 lipca będzie spektaklem jakiego jeszcze nie było.

Cuda i skarby natury
I to takie, że oko bieleje! Do obejrzenia będzie 28 wystaw z całego świata i giełda 70 stoisk – śmietanka mineralogii, od Maroka po USA i Ślężę. Przy oglądaniu w głowie tłoczą się pytania, np.: jak to możliwe, że mały kamyk kosztuje milion dolarów? jak tak piękne i skomplikowane formy powstają? czym różnią się minerały świata? dlaczego natura maluje motyle i kamienie w takie same wzorki?

Zabawa z nauką
Wiedza o tym, co kryje Ziemia zostanie podana na wesoło i praktycznie. Mini-kopalnie dla dzieci to okazja by znaleźć i zabrać ze sobą prawdziwy skarbek. Obróbka minerałów na żywo, wycieczki szlakiem lubańskich bazaltów, warsztaty użycia technologii XRMF rozgryzającej skład minerałów to nie wszystko...

Góra atrakcji dla dzieci i rodzin
Czym byłoby święto miasta bez skakańców-dmuchańców, kolorowych jarmarków, cukrowej waty, grillowanej karkówki i regionalnych smaczków? Na SFM oprócz tego, co na festynach lubicie najbardziej, czeka duże wesołe miasteczko oraz 40 stoisk z lokalnym rękodziełem i regionalnymi produktami. Festynowa radość z życia!

GEOSTREFA
Tajemnice, podziemia, skarby – nic dziwnego, że geoturystyka jest coraz popularniejsza. Podczas SFM w Lubaniu odbędą się targi najważniejszych atrakcji geoturystycznych regionu. Świetna zabawa na miejscu z szansą na zaplanowanie aktywnego urlopu.

Biżuteryjne zakupy życia
Cenne minerały, czyli kamienie szlachetne to cud natury, ale przede wszystkim niepowtarzalne, wspaniałe, naturalne ozdoby, zawsze oryginalne i w dobrym stylu. Biżuteria zajmie aż 40 stoisk rozstawionych na lubańskim rynku. Zapewnią bogaty wybór gatunków, barw i fasonów.

LAWA - MUZYKA NA ŻYWO
Po dniu pełnym bodźców nadejdzie czas relaks. W lubańskim amfiteatrze położonym na zboczu wulkanu, 13 lipca sceną zawładnie Patrycja Markowska – najbardziej charakterny alt w Polsce. Gwiazdą drugiego dnia, czyli 14 lipca, będzie łączący folkową nutę z rockiem zespół ENEJ. Przed nimi rozgrzewać publiczność będą przeboje, a dla dzieci zagra Centrum Uśmiechu.

Więcej na stronie: www.festiwalmineralow.pl

Tagi: · poszukiwacze skarbów

Linki: · Rodzinne poszukiwanie skarbów · festiwalmineralow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław