ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Sudecka Wyrypa 2

Napisany: 2018-08-01

Sudecka Wyrypa 2

Kolejna edycja rajdu na orientację przez izersko-karkonoskie wertepy

Rajd na orientację Sudecka Wyrypa w Barcinku, 17-19 sierpnia 2018 r.

Leśne ścieżki, bezkresne polany, ostre podbiegi, ale i chwile wytchnienia. Czasem samotnie, czasem w grupie. Zawsze z mapą i kompasem. Wszystko pośród izerskiej przyrody z widokiem na Karkonosze.

Zawody Sudeckiej Wyrypy zostaną rozegrane w weekend 17-18 sierpnia 2018 r., a ich bazą wypadową będzie Barcinek w gminie Stara Kamienica.

Zasady rajdu na orientację są proste: tuż przed startem każdy z uczestników dostaje mapę terenu, po którym będzie się poruszał, z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Zadaniem zawodnika jest znalezienie tych punktów w jak najszybszym czasie. Ważne przy tym jest to, że nie może używać innych map niż tych dostarczonych przez organizatora, ani korzystać z urządzeń nawigacyjnych.

W tym roku organizatorzy przygotowali bardzo zróżnicowane trasy. Piechurzy i biegacze mogą wybierać spośród dystansów: 10, 25, 50 oraz 100 km. Dla początkujących albo ekip całą rodzinnych polecają najkrótszy. Na nim można startować jako zespół.
Kolejne trasy niejako kolejne stopnie wtajemniczenia. Jeśli kondycja dopisuje, a poruszanie się w terenie nie sprawia kłopotu, zaś noc w lesie jest marzeniem – zawodnik śmiało może się wybrać na rajd 100-kilometrowy.

Do udziału w zawodach organizatorzy zapraszają także rowerzystów. Wybierać można między dystansem 100 i 150 km. Zasady rywalizacji są takie same, jak w przypadku pieszych. Z tą różnicą, że kilometry pokonujemy na siodełku. Bardziej doświadczeni zawodnicy mogą zdecydować się na dłuższą z tras. Rozpoczynający przygodę z rajdami na orientacją powinni spróbować swoich sił na krótszym dystansie.

Zapisy trwają. Zgłoszenia na www.sudeckawyrypa.pl

Źródło: organizatorzy Sudeckiej Wyrypy

Tagi: · rajdy górskie · zawody biegowe · rower

Linki: · Barcinek - słodki smak sielanki · www.sudeckawyrypa.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych blokady skrzyni biegów sprzątanie Wrocław