ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » JAKUBY gorące jak Kuba

Napisany: 2018-08-21

JAKUBY gorące jak Kuba

Do tańca prosi Akademia Tańca Tradycyjnego z kapelami WoWaKin i Czess Band

Jakubowa potańcówka na heblowanych deskach rozgrzeje największych nie-tancorów (źródło: organizatorzy JAKUBÓW 2018)

Tańce w Polsce zawsze w modzie. Potańcówki na deskach, letnie Tabory Domu Tańca, taneczne prywatki i spontaniczne dansy przy polskiej, niestylizowanej a tradycyjnej muzyce znów przyciągają tysiące ludzi. Po smutnych latach wracają w wielkim stylu, zwłaszcza w miastach. Poza nimi lud także budzi się z marazmu i przestaje się wstydzić własnych korzeni.
Podczas jakubowej potańcówki każdy chętny, któremu kręci się nóżka, gdy tylko usłyszy miłe dźwięki, opanuje podstawowe kroki niegdyś powszechnych tańców: polek, walczyków, fokstrotów, tang, oberków, kujawiaków!

Potańcówkę na dechach przy Bulwarze Greckim, podczas zgorzeleckich JAKUBÓW, poprowadzą Bogumiła i Piotr Zgorzelscy. Zatem szykujcie wygodne kiecki i niekrochmalone koszula na sobotę, 25 sierpnia od godz. 18.

Bulwar Grecki w sobotni wieczór 25 sierpnia zamieni się we wielką tancbudę

Bogumiła Zgorzelska – tancerka polskim tańcem tradycyjnym zajmuje się od blisko 15 lat. Wraz z mężem od lat prowadzi warsztaty tańca; powołała fundację CZAS TRADYCJI. Prowadzą zajęcia edukacyjne i kulturalne związane z polskim tradycyjnym tańcem i muzyką. B Zgorzelska współtworzy TANIEC TRADYCYJNY PL, którego pląsy zobaczycie na YouTube.

Piotr Zgorzelski – etnolog, tancerz, muzyk, aktor i animator kultury, od blisko 25 lat prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych. Uczył się od wiejskich i miejskich tancerzy. Czerpał wiedzę ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyka ludową. Jest współzałożycielem warszawskiego stowarzyszenia DOM TAŃCA działającego od 1994. Zainicjował oraz organizował cykliczne zajęcia muzyczno-taneczne o zasięgu lokalnym oraz międzynarodowym. Przez wiele lat współpracował jako basista z kapelą JANUSZ PRUSINOWSKI KOMPANI.

red., źródło: organizatorzy JAKUBÓW 2018

Tagi: · Zgorzelec · Górne Łużyce

Linki: · Historyczne JAKUBY 2018 · Jakuby 2018 · jakuby.eu · zgorzelec.eu · mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław