ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Biwak na Smrku

Napisany: 2018-09-19

Biwak na Smrku

Wybraliście najpiękniejsze zdjęcie Gór Izerskich

Jakub Jirkův: Biwak na Smrku

Po wakacjach letnich publiczność internetowa wybrała w głosowaniu fotografię Gór Izerskich, która się im najbardziej spodobała. Oddanych zostało niemal dziewięć tysięcy głosów a rezultat pozostawał nierozstrzygnięty do ostatecznego finału. Wreszcie zwycięzcą został Jakub Jirkův za sprawą zdjęcia pt. Biwak na Smrku. Fotografia zostanie dołączona do wystawy wybranej przez jury, zaś autor będzie nagrodzony podczas wernisażu wystawy we wtorek 25 września o godz. 17 w libereckim centrum BABYLON.

"Głosowanie publiczności jest tylko częścią całego fotokonkursu, a jego celem jest przedstawić wszystkie konkursowe fotografie, i poznać zainteresowanie", zdradza kulisy konkursowe Ondřej Petrovský, dyrektor kierujący Fundacją Ochrony Przyrody Ivana Dejmala. "Równolegle oceniało wszystkie zdjęcia jury, które wybrało fotografie do kalendarza i na ekspozycję. Autorzy zdjęć, które wydrukujemy w przygotowywanym kalendarzu, otrzymają nagrody, zaś każdy uczestnik konkursu otrzyma egzemplarz ściennego kalendarza ZAOSTŘENO NA JIZERKY 2019", dodaje przedstawiciel fundacji.

Fundacja konkurs ogłosiła w kwietniu br. już po raz ósmy. Obwoźną wystawę będzie można oglądać nie tylko w libereckim kraju, aż do września przyszłego roku. Głównym efektem konkursu jest kalendarz ZAOSTŘENO NA JIZERKY 2019, z którego dochód przeznaczany jest na cele statutowe fundacji, a więc na poprawę stanu przyrody w Górach Izerskich. Każdego roku zainteresowanie kalendarzem wzrasta i fundacja drukuje coraz większy nakład. W przeszłości wpływy ze sprzedaży kalendarza pomogły wysadzić dziesiątki tysięcy drzew, ochronić torfowiska, którym groził zanik, wyremontować ścieżki turystyczne albo wybudować przepławkę na Witce.
Cena kalendarza to 300 koron czeskich. Będzie można go zakupić podczas wernisażu, ale także zamówić poprzez fundację.
"Zainteresowanie kalendarzem napawa mnie radością. Zaczynaliśmy od 800 sztuk, a tego roku musieliśmy wydrukowaliśmy już 1600 egzemplarzy. Kalendarz ma nie tylko cieszyć oko pięknymi zdjęciami Gór Izerskich, ale w równym stopniu im pomagać", mówi Petrovský.

Fundacja ogłasza konkurs fotograficzny od 2011. Od pierwszej edycji magazyn "Góry Izerskie" informuje o nim, a od kilku lat jesteśmy partnerem medialnym konkursu w Polsce. Z pomysłem na konkurs wyszedł przewodniczący rady fundacji František Pelc. W ciągu 8 lat konkursowicze przesłali przeszło 1,5 tysięcy zdjęć, wydrukowano 8,5 egzemplarzy i rozdano kilkadziesiąt nagród. W konkursie uczestniczą nie tylko fotografowie z całej Republiki Czeskiej, ale też z Polski.
"Jestem bardzo zadowolony z tego, że udało nam się uruchomić akcję, która ma takie powodzenie wśród fotografów, a zarazem pozytywny odbiór wśród publiczności. Wierzę, że tym sposobem, pokażemy ludziom nie tylko piękno Gór Izerskich, ale również zwrócimy uwagę na potrzebę och ochrony" podsumowuje Ondřej Petrovský.

Wkrótce zaprezentujemy zwycięskie fotografie zamieszczone w kalendarzu na przyszły rok.

Źródło: Fundacja Ochrany Przyrody im. Ivana Dejmala

www.nadaceivanadejmala.cz

Tagi: · konkurs fotograficzny · ochrona przyrody

Linki: · Sezon na sadzenie · Zróbmy kalendarz na 2019! · Nowy izerski rok · www.nadaceivanadejmala.cz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław