ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Góry Izerskie na trzy kółka

Napisany: 2018-09-26

Góry Izerskie na trzy kółka

Rowerowy Bieg Piastów – ostatnie kółko do Jakuszyckiego Szlema!

Najmłodszy Bieg Piastów może wyprzedzić starszych braci. Nie tylko dlatego, że nogi napędzają koła (źródło: BP)

Najmłodszy, a już rozchwytywany! Najmniejszy, ale rosnący: Rowerowy Bieg Piastów. Młodszy brat słynnego zimowego i doskonale znanego Letniego, stał wielkim wydarzeniem rowerowym w regionie. W ostatnią sobotę września zostanie rozegrany po raz czwarty, z frekwencją niemal trzy razy większą, niż podczas pierwszej edycji w 2015 r.

Zawodnicy ścigać się będą w pięknych Górach Izerskich na trasach MINI (ok. 18 km), MEGA (ok. 41 km) i GIGA (ok. 54 km). Ponad osiemset miejsc na listach startowych zostało wykupionych przez cyklistów z całej Polski na kilka miesięcy przed zawodami. To efekt popularności jazdy na rowerze, renomy Biegu Piastów, udanych pierwszych trzech edycji Rowerowego Biegu Piastów oraz świetnych tras Rowerowej Krainy.

MINI - MEGA - GIGA to wielki rajd wokół najpiękniejszych zakątków Gór Izerskich (źródło: BP)

Na rowerzystów czeka wiele pięknych zakątków Gór Izerskich: śródleśny odcinek z Jakuszyc przez Orle na Kobylą Łąkę, urokliwa Droga Izerska nad graniczną rzeką Izerą, księżycowa okolica kopalni Stanisław z rewelacyjnymi widokami na Góry Izerskie i Karkonosze oraz dość płaski, niebywale atrakcyjny krajobrazowo fragment przez Jagnięcy Jar.

Rowerowy Bieg Piastów to jedne z trzech głównych zawodów organizowanych co roku przez stowarzyszenie BIEG PIASTÓW. Najważniejszą jest Bieg Piastów w narciarstwie biegowym, organizowany od 1976 roku, mający światową renomę dzięki przynależności do Worldloppet Ski Federation – organizacji zrzeszającej 20 największych biegów narciarskich świata. Od 2013 organizowany jest też Letni Bieg Piastów w długodystansowych biegach górskich.

Trzy izerskie kółka, czyli Wielki Jakuszycki Szlem (źródło: BP)

Zawodnicy, którzy ukończą w danym roku Bieg Piastów na nartach, bez nart i na rowerze, wygrywają Wielkiego Jakuszyckiego Szlema w formie specjalnej statuetki. Ich uhonorowanie na podium, podczas Rowerowego Biegu Piastów, jest pięknym ukoronowaniem nie tylko zawodów rowerowych, ale całego roku sportowego BIEGU PIASTÓW.

Piękne trasy

Przepiękne trasy izerskie, jak choćby przez Kobylą Łąkę nad Izerą, dostarczą nie tylko sportowych emocji (źródło: BP)

Start i meta – tradycyjnie w Jakuszycach. Pomimo zajęcia części terenu pod budowę nowoczesnego ośrodka sportowego, miejsca jest dużo, więc można bez ciasnoty zorganizować bazę dużych zawodów.
Podobnie jak podczas Letniego Biegu Piastów, tak i teraz start i meta oraz infrastruktura zawodów, miasteczko rowerowe z strefą chillout, foodtruckami, rowerową akademią i pumptruckiem zlokalizowane zostaną na dużym parkingu.

Nie tylko rywalizacja sportowa

Rowerowemu Biegowi Piastów towarzyszą dodatkowe atrakcje.

Świetny pakiet na początek Rowerowej Przygody (źródło: BP)

Rowerowa Przygoda – jazda dzieci na dystansie około kilometra. Uczestnicy otrzymują atrakcyjne pakiety startowe. Wciąż SĄ miejsca! Zapisy i szczegółowe informacje: www.bieg-piastow.pl oraz przed zawodami.

Ski Team Hybrid Tour – przejazd rowerów hybrydowych na dystansie MEGA. To przede wszystkim wycieczka, ale nie zabraknie klasyfikacji według czasów i wyróżnienia najlepszych. Ten punkt programu jest możliwy dzięki zaangażowaniu sponsora technicznego czwartego Rowerowego Biegu Piastów: SKI TEAMU i marki CUBE. Tutaj także są miejsca! Zapisy i szczegóły: www.bieg-piastow.pl .

Cały dzień z rowerami! (źródło: BP)

Działanie społeczne Idzie zima – BIEG PIASTÓW z myślą o potrzebujących pomocy czworonogach, wspólnie z Jeleniogórskim Wolontariatem dla Zwierząt MONDO CANE organizuje zbiórkę na rzecz psów i kotów przed zbliżającą się zimą. W biurze BIEGU PIASTÓW w Jakuszycach 29 września br. będzie można zostawić karmę suchą i mokrą (dobrej jakości suchą: briantos, brit, a mokrą: animonda, rinti, rocco), a w miasteczku rowerowym, na stoisku Jeleniogórskiego Wolontariatu dla Zwierząt MONDO CANE, wrzucić datki do puszki lub przekazać inne rzeczy przydatne w opiece nad czworonogami.

Pumptruck – mobilne urządzenie do rekreacyjnej i treningowej jazdy na rowerach, hulajnogach, rolkach, deskorolkach, longboardach, moutainbordach, wrotkach itp. Tor jest idealny zarówno do nauki techniki jazdy, jak i zabawy.

Na naukę nigdy nie jest za późno - w Rowerowej Akademii albo w rowerowym parku można wyszlifować technikę, by wyruszyć na trasy (źródło: BP)

Rowerowa Akademia – mobilne miasteczko ruchu drogowego przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Specjalnie przygotowane trasy, znaki drogowe, przeszkody dadzą najmłodszym wiele radości i zabawy. Przez cały czas trwania akademii dzieci będą pod opieką instruktorów. Sponsorem Rowerowej Akademii jest INTEFERIE SPORT HOTEL BORNIT w Szklarskiej Porębie.

Bogaty i urozmaicony program 4. Rowerowego Biegu Piastów nie byłby możliwy bez sponsorów i partnerów. Sponsorem oficjalnym jest PKO Bank Polski; sponsorami technicznymi; SKI TEAM, CUBE, BRUBECK i DEXTRO ENERGY; partnerami: INTERFERIE SPORT HOTEL BORNIT w Szklarskiej Porębie, TERMY CIEPLICKIE, Poczta Polska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Gmin Karkonoskich, Straż Graniczna, Miasto Szklarska Poręba, Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Miasto Jelenia Góra, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Patronatem honorowym 4. Rowerowy Bieg Piastów objęli: Polski Komitet Olimpijski, Lasy Państwowe i Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

red., źródło: BIEG PIASTÓW

Czwarty Rowerowy Bieg Piastów 29 września 2018 roku

Tagi: · Bieg Piastów · rower · sport

Linki: · Setki kół w Biegu · Poznaj Góry Izerskie na rowerze! · BIEG PIASTÓW pomaga · bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław