ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Mandolinowe melodie choinkowe

Napisany: 2018-11-20

Mandolinowe melodie choinkowe

Przedświąteczny koncert mandolinowy z Grażyną Brodzińską

Grażyna Brodzińska i Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów

Znakomita Grażyna Brodzińska – śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa – będzie w tym roku gwiazdą grudniowego koncertu Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego. Koncertu, w cyklu Melodie pod choinkę, będzie można wysłuchać 8 grudnia o godz. 1730 w hali Centrum Sportowo Rekreacyjnego przy ul. Maratońskiej.
Bilety w cenie 30 zł do nabycia zgorzeleckim domu kultury przy ul. Parkowej 1 (w godz. 8-20) lub Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Maratońskiej (w godz. otwarcia kas).

Grażyna Brodzińska na scenie (CC BY-SA 3.0)

Grażyna Brodzińska jest córką śpiewaczki Ireny Brodzińskiej i reżysera Edmunda Waydy, a żoną aktora Damiana Damięckiego. W repertuarze śpiewa utwory operetkowe, operowe, musicalowe oraz szlagiery światowej muzyki rozrywkowej. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Dokonała licznych nagrań telewizyjnych i radiowych. Zagrała wiele pierwszoplanowych ról w operetkach, musicalach i komediach muzycznych, między innymi: Hannę Glawari w operetce pt. Wesoła wdówka Franza Lehara, Sylwię Varescu w operetce pt. Księżniczka Czardasza Emmericha Kalmana, Hrabinę Zedlau w operetce pt. Wiedeńska krew Johanna Straussa, Anninę w operetce pt. Noc w Wenecji Johanna Straussa, Perichola w operetce pt. Perichola Jakuba Offenbacha, Dolly Galagher Levi w musicalu pt. Hello Dolly Jerrego Hermana, Elizę Doolittle w musicalu pt. My Fair Lady Fredericka Loewe, Dorothy Brock w musicalu pt. 42nd Street Harrego Warrena.
W Kammeroper w Wiedniu śpiewała partię Eurydyki w operetce Jacques'a Offenbacha pt. Orfeusz w piekle oraz partię Zerliny w operze Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. Don Giovanni. W Teatrze Wielkim w Warszawie śpiewała gościnnie partię Adeli w Zemście Nietoperza Johanna Straussa i partię Kasi w operze Macieja Kamieńskiego pt. Nędza uszczęśliwiona. Z Adelą z Zemsty nietoperza odbyła również tournée śpiewając z ogromnym powodzeniem w wielu teatrach w Niemczech. Występowała także gościnie przed publicznością Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii. Co roku jest jedną z gwiazd Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Szerokiej publiczności znana jest również z telewizyjnego cyklu Z batutą i humorem Macieja Niesiołowskiego.

red., źródło: MDK w Zgorzelcu

Tagi: · Zgorzelec · koncert · Górne Łużyce

· mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław