ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Obywatel Unii Europejskiej

Napisany: 2019-01-17

Obywatel Unii Europejskiej

Łukaszewicz: Nie powinniśmy sobie dać odebrać europejskiej tożsamości

Olgierd Łukaszewicz w Zgorzelcu będzie przekonywał, że że jako Polacy nie powinniśmy sobie dać odebrać europejskiej tożsamości

Olgierd Łukaszewicz ma 73 lata, a za sobą piękną, artystyczną drogę. Zagrał w niezliczonej ilości sztuk teatralnych i filmów, wykreował wiele niezapomnianych postaci, m.in. w obrazach takich jak Seksmisja, Perła w koronie, Sól ziemi czarnej, czy ostatnio Generał Nil. Połowę zawodowego życia przyszło mu wieść w PRL, w Polsce, która dla Europy, dla świata była krajem zza żelaznej kurtyny. To właśnie dlatego, choć mógłby już odpoczywać, nie zaprzestał działalności, lecz nakierował ją na nieco inne tory. Założył fundację My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego i rozpoczął największą podróż swojego życia. Po Polsce, w czasie której opowiada, co jest dla niego ważne. Przekonuje, że jako Polacy nie powinniśmy sobie dać odebrać europejskiej tożsamości. Teraz przyjedzie także do Zgorzelca, miasta szczególnego, miasta otwartego, miasta polskiego, ale i europejskiego.

Spotkanie z wybitnym artystą i społecznikiem 22 stycznia (wtorek) od godz. 18 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1 (kino PozaNova). Wstęp wolny.

Źródło: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Tagi: · Zgorzelec · Górne Łużyce

· mdk.zgorzelec.eu · myobywateleue.org/o-fundatorze

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław