ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Mayday z kropką

Napisany: 2019-04-22

Mayday z kropką

Tygodnie prób, analizowania tekstu, rozmów i wreszcie długo wyczekiwany dzień premiery

Aleksandra Oleksyn, Kornel Duchaczek, Karol Kaczor wystawiają MAYDAY Z KROPKĄ (źródło: MDK w Zgorzelcu)

Zapraszają na nią w sobotę 27 kwietnia br. na godz. 19, podopieczni Beaty Zygmuntowicz z działającej w zgorzeleckim domu kultury grupy teatralnej WIDZIADŁO. Pokażą spektakl według tekstu Barbary Ogar pt. Mayday z kropką. Na scenie zobaczymy: Aleksandrę Oleksyn, Kornela Duchaczka oraz Karola Kaczora.
„Dla mnie Mayday z kropką to opowieść o dziewczynie zakochanej w teatrze od stóp do głów”, opowiada o sztuce odtwórczyni głównej roli A. Oleksyn. „Młoda dziewczyna wynajmuje deski teatru na dwa tygodnie, by tam, uciekając od codziennego zgiełku, zaczytywać się Szekspirem i prowadząc wewnętrzne monologi, rozmyślać nad światem teatralnym, definicją życia oraz człowieka. Dla bohaterki życie bez teatru nie jest prawdziwym życiem,” dodaje aktorka-amatorka.

Zdaniem Kornela Duchaczka historia przedstawiona w spektaklu jest niezwykła już od wejścia na scenę, aż po zejście z desek. „To sztuka o dziewczynie, która nie potrafi odnaleźć się w normalnym świecie.
„Poświęca całą siebie, aby wszystko, co napisze było jak najlepsze”, dodaje Karol Kaczor. „Mimo tego, że miejscami przekaz wydaje się oczywisty, to w każdej ze scen kryje się drugie dno, nad którym warto się zastanowić”, zachęca do uważnego obejrzenia trzeci z aktorów.

MAYDAY Z KROPKĄ: 27 kwietnia br. od godz. 19 w MDK w Zgorzelcu

Opiekunka WIDZIADŁA, Beata Zygmuntowicz wyjaśniając, dlaczego akurat ten tekst podkreśla, że dotyczy on wielu młodych ludzi.
„Nikt z wykonawców nie musi wiec udawać, że jest o 10 lat starszy. Mogą korzystać z siebie, z własnych doświadczeń. A przy okazji bawić się teatrem”, tłumaczy reżyserka spektaklu. „Forma, którą im zaproponowałam jest jednak bardzo trudna: aktor na pustej scenie. Nie schowają się za kostiumem, dekoracją. Słynne powiedzenie co się nie zagra, to się dowygląda, nie kryjąc tremy zaprasza na sztukę B. Zygmuntowicz.

Wstęp na premierę będzie darmowy, więc tym bardziej przyjść. Przede wszystkim jedna dlatego, by zobaczyć na scenie młode talenty ze zgorzeleckiego liceum.

Źródło: MDK w Zgorzelcu

Tagi: · spektakl tetralny · teatr · Zgorzelec

· mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław