ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Trudne dni dla ponuraków

Napisany: 2019-06-12

Trudne dni dla ponuraków

Miesiąc rozrywki, a na finał Cleo, Gooral, Video i Szpak

Dni Zgorzelca 2019 – szczegółowy program można też znaleźć na afiszach w mieście i okolicach


W Zgorzelcu czerwiec od lat obfituje w sportowe, rozrywkowe i kulturalne wydarzenia. Nie inaczej jest tego roku. Organizowane pod szyldem Dni Zgorzelca 2019 rozpoczęły się już 1 czerwca teatralnym festynem z okazji Dnia Dziecka. W kolejnych dniach zawody sportowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, festyny, wystawy zapewnią każdemu gustowi coś interesującego. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak koncerty z udziałem ulubieńców.

Janek Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne 15 czerwca o godz. 19

Już w nadchodzący weekend, a konkretnie w sobotę 15 czerwca, na scenie ustawionej vis-a-vis wejścia do Miejskiego Domu Kultury wystąpi o godz. 19 Janek Młynarski z Warszawskim Combo Tanecznym. Jest ich siedmioro, a za życiowy cel sobie postawili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie. Prezentują je we współczesnym brzmieniu, w aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar WCT to w przeważającej mierze piosenki z pierwszej połowy XX w. Bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach przed 80. laty. Zespół narodził się spontanicznie – za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi sformował grupę, kierującą się miłością do muzyki i poczuciem obowiązku wobec tradycji. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat dochowali się publiczności, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

Cleo 22 czerwca o godz. 18

Na finał Dni Zgorzelca, w sobotę 22 i niedzielę 23 czerwca powinni nastawiać się zwłaszcza ci, którzy lubią tańczyć pod dyktando dobrego, polskiego pop-rocka. O godz. 18 w sobotę popis przed zgorzelecką publicznością da Cleo – znana z przeboju My Słowianie. Utwór uzyskał pierwsze miejsce w sprzedaży cyfrowej w 2014 r. W tym samym roku Cleo reprezentowała Polskę w konkursie EUROWIZJI, a jej występ uważany jest za jeden z najlepszych i barwniejszych epizodów tego festiwalu. Cleo, czyli Joanna Klepko urodziła się 25 czerwca 1983 w Szczecinie (wiecie, że ma brata bliźniaka?), zatem zgorzelecki koncert będzie prawie imprezą urodzinową ;-). Współpracowała do tej pory m. in. z Kamilem Bednarkiem, Donatanem, czy Onarem. Cleo jest aktualnie najpopularniejszą polską wokalistką w Sieci. Jej profile społecznościowe skupiają ponad 1,5 mln fanów, a teledyski na YouTube wyświetlono już ok. 300 milionów razy. Wydany w 2016 roku jej drugi album pt. BASTET, już w przedsprzedaży uzyskał wyróżnienie złotej płyty. Po kilku miesiącach dorobił się statusu podwójnej platyny. Pierwszy singiel z płyty Zabiorę nas uzyskał najwyższy, diamentowy status oraz Cyfrowej Piosenki 2016. Cleo w 2018 roku rozpoczęła prace nad swoim trzecim albumem. Pierwszym singlem z płyty został przebój Łowcy Gwiazd i po 4 miesiącach osiągnął 40 milionów pobrań.

Gooral 22 czerwca ok. godz. 21

Folkowo-tanecznym dopełnieniem wieczoru będzie przewidziany na godz. ~21 występ Goorala – jednego z najciekawszych polskich twórców ethno elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z polską góralszczyzną. Zagrał około tysiąca żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą m.in. podczas takich wydarzeń: Opener, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Woodstock, Audioriver. Mateusz Górny muzykujący pod szyldem Goorala ma 37 lat i pochodzi z Bielsko-Białej. Pierwszą płytę zatytułowaną po prostu Ethno Elektro wydał w 2011 roku. To z niej pochodzi Karczmareczka – jego najpopularniejszy jak dotąd hit. Dwa lata później sporym powodzeniem cieszył się wideo-zapis koncertu Goorala z zespołem Mazowsze, wydany na DVD. W kolejnych latach ukazały się jeszcze dwie, tym razem już studyjne krążki Goorala: w 2014 roku Better place oraz w 2016 roku Khabaya.

Video 23 czerwca o godz. 19

Na godz. godz. 19 w niedzielę organizatorzy zaplanowali koncert zespołu Video. Lubiani przez publiczność laureaci licznych nagród, wśród nich Eska Music Awards 2015, a w 2016 w kategorii najlepszy zespół. Video założone w 2007 przez Macieja Durczaka, Tomasza Luberta i Wojciecha Łuszczykiewicza, większość utworów gra do słów tego ostatniego. Sami o sobie piszą, że grają pop + muzykę alternatywną + punk i rock. W dyskografii kapeli znajdziemy trzy płyty długogrające: Video gra z 2008 roku, Nie obchodzi nas rock z 2011 oraz Doskonale wszystko jedno z 2015 roku. Single Wszystko jedno i Ktoś nowy osiągnęły status platynowych płyt, a album z 2015 r. zyskał w Polsce miano złotej płyty.

Michał Szpak 23 czerwca o godz. 20:30

Zwieńczeniem niedzieli ok. godz. 2030 będzie koncert Michała Szpaka – jednego z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów młodego pokolenia. Szpak czerpie inspirację z muzyki lat 80. i 90. XX w. Reprezentował w maju 2016 r. Polskę w Sztokholmie podczas Konkursu Piosenki EUROWIZJI Sztokholm 2016, gdzie z piosenką Color Of Your Life sensacyjnie zdobył trzecie miejsce w głosowaniu publiczności. Na LIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2016 artysta po wykonaniu piosenki Byle być sobą otrzymał Super Jedynkę w kategorii Super Artysta oraz wywalczył prestiżową GRAND PRIX PUBLICZNOŚCI w konkursie Złote Opole 2016 za piosenkę Jesteś bohaterem. Jego album Byle być sobą jesienią 2016 uzyskał status platynowej płyty. We wrześniu 2018 miał premierę drugi album M. Szpaka zatytułowany Dreamer i już w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży OLIS – najchętniej kupowanych płyt w Polsce.

Wszystkie koncerty są bezpłatne

Zgorzeleckie Święto Kwiatów 22 i 23 czerwca 2016 r.

Finałowi Dni Zgorzelca, w weekend 22 i 23 czerwca towarzyszyć będzie Zgorzeleckie Święto Kwiatów. Dzięki działkowcom i miłośnikom kwiatów będzie kolorowe i pachnące.

Źródło MDK w Zgorzelcu

Tagi: · Zgorzelec · koncert · Górne Łużyce

· mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl