ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Ucieczka i migracja – wakacje i warsztaty

Napisany: 2019-06-14

Ucieczka i migracja – wakacje i warsztaty

Nagrodzony Europejską Nagrodą dla Młodzieży im. Karola Wielkiego projekt WORCATION w tym roku odbędzie się od 27 lipca do 10 sierpnia

Dwutygodniowe międzynarodowe spotkanie młodzieży o charakterze workcampu - WORCATION to różne warsztaty połączone z wakacjami. Uczestnicy razem mieszkają i biorą udział w zajęciach.
Dotyczą one drugiej wojny światowej. Na przykładzie konkretnych jeńców wojennych Stalagu VIII A pod Görlitz. Dzisiaj górnołużyckie miejsce po obozie jest miejscem pamięci i edukacji dla ludzi z całego świata.

Wspólne warsztaty z profesjonalnym archeologiem będą okazją do odkrywania pozostałości po obozie i artefaktów z czasu kaźni żołnierzy alianckich. Uczestnicy nauczą się również kwestionować i interpretować fakty historyczne, oraz analizować zdjęcia, dane i dokumenty.

WORCATION jest skierowane do młodych dorosłych, w wieku 16-26 lat z Niemiec, Polski, Czech, Włoch, Ukrainy i Francji. Uczestnicy będą porozumiewać się w języku angielskim.
Koszt uczestnictwa wynosi 100,00 €, w tym zapewnione będzie 2-tygodniowe zakwaterowanie, pełne wyżywienie oraz program towarzyszący. Koszty podróży ponoszą uczestnicy.

Więcej informacji o wakacjach-warsztatach zainteresowani znajdą pod adresem www.meetingpoint-music-messiaen.net lub bezpośrednim formularzem zapisu.

Źródło: Meetingpoint Music Messiaen e. V.

Tagi: · Górne Łużyce · Zgorzelec

Linki: · Wakacje w jenieckim obozie · Wakacje w obozie? · Ucieczka i migracja – wczoraj i dziś

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław