ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » monoKARK 2019

Napisany: 2019-07-15

monoKARK 2019

To nie zjazd ;-) samotnych karków, acz każdy jest mile widziany...

KARKONOSKI PRZEGLĄD MONODRAMÓW - wakacyjna oferta kulturalna Muzeum Miejskiego – Domu Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze-Jagniątkowie 27 lipca i 2-3 sierpnia 2019 r.

Muzeum Miejskie – Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze-Jagniątkowie przygotowało na przełom wakacyjnych miesięcy nietuzinkowe wydarzenie kulturalne: Karkonoski Przegląd Monodramów.
Wielu z nas doskonale pamięta sukces sceniczny i frekwencyjny jakim była Wyspa, czyli Hala Rajska według Avenariusa, wystawiona w DGH wubiegłym roku. Teraz czeka nas potrójna dawka podobnych doznań.

Pierwszy monodram w ramach Karkonoskiego Przeglądu wystawiony zostanie 27 lipca o godz. 17. Do Wysokiego Rządu Polskiego... jest oparty na niepublikowanych, pochodzących z roku 1946 Dzienników Margarety Hauptmann – wdowy po pisarzu i nobliście z 1912 roku Gerharcie Hauptmannie. Premierowy monodram w wykonaniu Iwony Lach, aktorki Teatru C. K. Norwida w Jeleniej Górze to nowe, nieznane szerzej fakty widziane oczami bezpośredniej uczestniczki tamtych wydarzeń na zmieniającym po wojennej rzeczywistości Śląsku, ukazujący relacje autochtonów z przybyszami: Polakami i Rosjanami. Monodram rozgrywa się w autentycznej scenerii, w pracowni pisarza jego domu w Karkonoszach.

Mocnym akordem drugiego spotkania przeglądu będzie Kontrabasista Patricka Süskinda w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza – aktora Teatru MASKA z Jeleniej Góry. Studium samotności człowieka, który nie może pogodzić się z myślą grania "ostatnich skrzypiec", ani w orkiestrze, ani w życiu. Monodram otrzymał liczne nagrody za kreację, m. in.: BEST INTERNATIONAL SHOW AWARD 2016 – UNITED SOLO FESTIVAL in NEW YORK CITY! (najlepsze zagraniczne przedstawienie na największym i najbardziej prestiżowym festiwalu monodramów na świecie!), THE BEST MALE ROLE (najlepsza rola męska) podczas 15. Międzynarodowego Festiwalu Monodramów ALBAMONO 2018 – Korca w Albanii, THE SPECIAL PRIZE OF FESTIVAL (nagroda specjalna) na 8. Międzynarodowym Festiwalu Małych Form Teatralnych i Monodramów LUDI 2018 w Rosji. Kontrabasista zagra w Domu Gerharta Hauptmanna w piątek 2 sierpnia br. od godz. 20.

Przegląd zakończy wzmiankowana już Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa w wykonaniu Jacka Paruszyńskiego z Teatru C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Relacje pisarza z malarzem, które doprowadzają do stworzenia... raju na ziemi – najpiękniejszych malowideł w obiekcie niesakralnym na Śląsku, corocznie podziwianych przez tysiące turystów, ukazane w świetnym wykonaniu, to nowatorskie zwiedzanie muzeum. Spektakl teatralny pozwala wszak zrozumieć kunszt tworzenia i poczuć aurę żywego muzeum. Monodram cały czas cieszy się niegasnącym powodzeniem, a podczas dnia otwartego zostanie zagrany już po raz jedenasty. DGH zaprasza w sobotę 3 sierpnia na godz. 20.

Uwaga!
Na wszystkie spektakle bilety w cenie wstępu do muzeum (bez dodatkowych opłat!).
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje ich wcześniejsza rezerwacja.  Osoby do kontaktu i rezerwacja miejsc:
Ewa Rzempała –  w godz. 9-17 (pn.-pt.), tel. 757 553 286 wew. 14,
Ewa Grelewska – w godz. 9-17 (sob.), tel. 757 553 286 wew. 19.
e-mail kontakt@muzeum-dgh.pl .

Parking muzealny przy pętli miejskiego autobusu linii 15 (dla widzów na spektakle bezpłatny). 

Źródło: Muzeum Miejskie DGH

Tagi: · spektakl tetralny · Karkonosze

· www.muzeum-dgh.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław