ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Izerski Wyścig sPokoju

Napisany: 2019-07-17

Izerski Wyścig sPokoju

Rowerowy Rajd Retro, czyli gorące wydanie zimowego biegu retro na zabytkowych welocypedach

Rowerowy Rajd Retro Orle - Jizerka 2019, 27 lipca 2019 r.

Na trasę z Orla do Jizerki, liczącą ok. 18 kilometrów wyjadą cykliści 27 lipca br. o godz. 9. Celem, tradycyjnie, będzie Dzień Św. Anny w Jizerce — festyn w najpiękniejszej osadzie Republiki Czeskiej.

Trasa jest wymagająca w trójnasób: górską trasę z kilkusetmetrową sumą podjazdów trzeba pokonać na zabytkowym rowerze, w stroju retro — z epoki, kiedy przerzutki rowerowe były szczytem techniki, a damy na rower, jeśli już siadały to w sukniach do kostek, zaś panowie zakładali melonik i muszkę.

Trasa i profil wysokościowy RRR nie czynią zeń banalnej przejażdżki, lecz trud wynagradza przyjemność płynąca z odwiedzin mijanych po drodze gospód ;-)

Trasa jak co roku wzdłuż Koziego Grzbietu do Mýtin, przez Údolí Naděje, Martinské Údolí, skąd już cały czas pod górę, przez Polubný aż do Jizerki, by triumfalnie wjechać w środek festynu i zadać szyku rundą honorową.
Jak zwykle na jizerkowej łące będą rozgrywane zawody, konkursy, pokazy i teatrzyki dla dzieci i dorosłych, a oprócz tego oczywiście stragany z rzemiosłem, jadłem i napitkiem wszelakim i innymi przyjemnościami dla ciała i ducha. Szczegóły na stronie organizatora.

Dzień Św. Anny w Jizerce

Kto nie czuje się na siłach jechać zabytkowym welocypedem, zawsze może wziąć udział w rajdzie nowoczesną maszyną jako aktywny kibic. Zaproszeni są także oczywiście widzowie na start i metę.

Organizatorzy — Towarzystwo Izerskie wraz z partnerami: Pańskim Domem z Jizerki i Stacją Turystyczną ORLE — przewidzieli napoje i posiłki regeneracyjne dla uczestników rajdu, a dla najretrowniej odzianych i najwiekowszych — podarki.

Cykliści zmęczeni zjazdem do Mýtin, mogą skorzystać z vlaka, czyli pociągu nie-byle-jakiego z przystanku kolejowego HARRACHOV do stacji Kořenov. Jazda na 4,6-kilometrowym odcinku trwa 7 min., pociąg odjeżdża o 8:57, a koszt to 17 Kč. Pamiętać jednak należy, że istnieje ryzyko, iż pociąg będzie przepełniony turystami, a wówczas rowery się nie zmieszczą i rowerzyści zostaną na peronie wpuszczeni.

red.

Tagi: · rower · trasy rowerowe · Jizerské hory

· orleturystyczne.pl · jizerka.cz · izerskie.org

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław