ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Możesz to zrobić!

Napisany: 2019-10-10

Możesz to zrobić!

Praktyczne ćwiczenia organizowania wydarzeń krzewiących tolerancję

Kadr z filmu podsumowującego warsztatowe spotkanie młodych ludzi uczących się jak wcielać tolerancję w organizację wydarzeń

Przed dorocznym festiwalem we Wolimierzu, fundacja ATELIER WOLIMIERZ od 16 do 22 lipca 2019 przeprowadziła warsztaty dla międzynarodowej grupy młodzieżowej pn. You can do it – practical workshop on how to organize raising-tolerance events. Trzydzieścioro młodych ludzi z Polski, Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Łotwy i Wielkiej Brytanii uczyło się od siebie wzajem i od instruktorów jak organizować wydarzenia kulturalne i edukacyjne w duchu tolerancji.

„Zależało nam na tym, aby grupa była w stanie przedstawić swoje pomysły opinii publicznej oraz uświadomić innym młodym ludziom ich potencjał podejmowania decyzji. Dla liderów zespołów i osób pracujących z młodzieżą była to także wymiana dobrych praktyk, doświadczenia i nauka nowych umiejętności”, wytłumaczyła cele podizerskiej wymiany młodzieży Konstancja Uniechowska, prezeska zarządu fundacji.

Młodzież przyjechała do Pobiednej aby nabyć praktyczne umiejętności: budowania scen dla występów, toalet kompostowych, organizacji dużych wydarzeń kulturalnych. Zorganizowali festiwal młodych podróżników, silnie związanych z naturą, starając się jej nie nadużywać, ani wykorzystywać. Idea tolerancji wobec wszystkich żywych istot przyświecała im kiedy uczyli się recyklingu, upcyklingu i zasady DIY – zrób to sam.

Podsumowaniem spotkania jest zrealizowany przez samą młodzież krótki film. W prostych słowach tłumaczy co jest ważne podczas organizacji wydarzeń w duchu tolerancji.

Warsztaty zostały przeprowadzone dzięki wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ i Polskiej Agencji Narodowej programu Erasmus+.

Źródło: fundacja ATELIER WOLIMIERZ

Tagi: · Wolimierz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl