ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Dokumenty proszę!

Napisany: 2019-12-05

Dokumenty proszę!

Nowy cykl filmowy połączony z dyskusją rozpocznie film o smogu

SMOG WARS w kinie LOT w Jeleniej Górze przy ul. Pocztowej 11, o godz. 19 w piątek 6 grudnia 2019 r. rozpocznie nowy cykl filmowy i dyskusyjny Dolnośląskiego Centrum Filmowego

CITY DOCS, czyli pokazy najciekawszych filmów dokumentalnych z całego świata połączone z dyskusjami o problemach współczesnych miast. Nową cykliczną propozycję dla widzów kina LOT w Jeleniej Górze w sieci Dolnośląskiego Centrum Filmowego, otworzy projekcja filmu Smog Wars. Do dyskusji po pokazie zaproszony został między innymi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Comiesięczne spotkania mają dotyczyć problemów mieszkańców i zarządów miast. Opowiedzą o tym pełnometrażowe polskie i zagraniczne dokumenty. W dyskusjach uczestniczyć będą osoby, którym poruszane zagadnienia są bliskie: lokalni działacze, przedstawiciele samorządów, naukowcy.
Pomysłodawcom cyklu zależy aby CITY DOCS był filmowym forum dyskusyjnym ekspertów i mieszańców. Zainspirowani filmem będziemy mieć okazję do przedstawienia swego punktu widzenia.

Pierwszy seans już 6 grudnia w Jeleniej Górze o godz. 19. Kolejny 19 grudnia w kinie APOLLO we Wałbrzychu (także należącego do DCF).
Filmem otwarcia będzie obraz pt. Smog Wars poświęcony problematyce zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Dyskusję po nim poprowadzi dziennikarz Radia Wrocław, Piotr Słowiński. Udział w niej zapowiedzieli działacze prośrodowiskowi oraz Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

"CITY DOCS to kolejna cykliczna propozycja regionalnych kin należących do Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Od listopada kina w Legnicy i Wałbrzychu zapraszają widzów na spotkania a filmem i literaturą w ramach Książka na ekranie, prezentującego najciekawsze filmowe adaptacje arcydzieł literatury światowej", przedstawia jesienne pomysły Dolnośląskiego Centrum Filmowego jego dyrektor, Jarosław Perduta.

Dolnośląskie Centrum Filmowe jest instytucją kultury samorządu województwa dolnośląskiego. Zajmuje się szerokim przekrojem działalności filmowej na terenie województwa: prowadzi kina, organizuje festiwale, przeglądy i pokazy specjalne, prowadzi programy edukacyjne oraz wspiera produkcję filmów realizowanych w regionie i jego filmową promocję.

Smog Wars w kinie LOT w Jeleniej Górze przy ul. Pocztowej 11, o godz. 19 w piątek 6 grudnia. Bilety po 13 zł.

red., źródło: DCF

Tagi: · Jelenia Góra · wydarzenia kulturalne · ochrona przyrody

· dcf.wroclaw.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych blokady skrzyni biegów sprzątanie Wrocław