ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Lubańskie EDUinspiracje

Napisany: 2019-12-05

Lubańskie EDUinspiracje

Polsko-litewski program młodzieżowy z Lubania nagrodzony!

EDUinspiracje 2019 dla POGRANICZA (źródło: SP-ZFST POGRANICZE)

Główna nagroda w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym EDUinspiracje 2019, w kategorii Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, trafiła do Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE. Na uroczystej gali w Zamku Ujazdowskim działaczy z Lubania wyróżniono za działanie dla młodzieży pt. W cieniu legend.

EDUinspiracje to ogólnopolski konkurs na najbardziej kreatywne i wartościowe projekty edukacyjne zrealizowane z programów dotacyjnych zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Do tegorocznej nagrody nominowano w 10 kategoriach 49 różnych instytucji i organizacji.

W cieniu legend to program, w ramach którego odbyło się we wrześniu 2018 w Baworowie k. Leśnej międzynarodowe spotkanie młodzieży z lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych i szkoły Prien Žiburio gimnazija z partnerskiego miasta Prienai na Litwie. Uznano go za najlepsze przedsięwzięcie polsko-litewskie. W tej samej kategorii nominację otrzymały instytucje i organizacje z Warszawy, Poznania i Zielonej Góry. Spotkanie młodzieży na Pogórzu Izerskim trwające 6 dni, to integracyjna, intensywna praca 16-osobowej grupy, zakończona spektaklem teatru cieni o lokalnych legendach w MDK w Lubaniu dla szkół podstawowych.

EDUinspiracje 2019 dla POGRANICZA (źródło: SP-ZFST POGRANICZE)

Na gali w Warszawie, we wtorek 3 grudnia, nagrodę odebrała przedstawicielka zarządu POGRANICZA Magdalena Guła oraz członkowie Klubu Liderów Młodzieżowych: Kinga Kotlarek, Kornelia Minkiewicz i Eryk Tropiejko.

"Nominacja i nagroda jest tak naprawdę ukoronowaniem dużo większej nagrody i sukcesu, jakim była możliwość realizacji i wzięcia udział w samym projekcie", ocenia Eryk Tropiejko, uczestnik projektu, absolwent ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu, aktualnie student I roku Politechniki Wrocławskiej. "Spotkanie oraz współpraca z młodzieżą litewską pozwoliło nam rozwinąć cały wachlarz umiejętności, zdobyć nowe doświadczenia oraz przyjaźnie, które trwają do dzisiaj. Projekt był niesamowity i wiele dla nas znaczył. Przeżyliśmy niezapomniane chwile, która na zawsze zostaną w naszych sercach oraz doświadczenia, które z pewnością wykorzystamy w przyszłości", dodaje lider młodzieżowy z Lubania.

EDUinspiracje 2019 dla POGRANICZA (źródło: SP-ZFST POGRANICZE)

Wideo-sprawozdanie z polsko-litewskiego spotkania młodzieży W cieniu legend oraz spektakl teatru cieni można obejrzeć na kanale stowarzyszenia YouTube:
Litewska legenda Jurata i Kastytis (teatr cieni)
Górnołużycka legenda Nocny kowal (teatr cieni)
W cieniu legend
Informacja nt. wyników konkursu EDUinpiracje 2019

Stowarzyszenie POGRANICZE zachęca młodzież ze szkół średnich z Lubania i powiatu lubańskiego do współpracy przy tworzeniu i realizacji kolejnych międzynarodowych oraz lokalnych akcji i programów. Jak widać – warto!

Stowarzyszenie znaleźć łatwo via Facebook lub w Lubaniu: SP-ZFST POGRANICZE, ul. Armii Krajowej 30, tel. 757 215 077

red., źródło: P-ZFST POGRANICZE

Tagi: · POGRANICZE · Lubań · Górne Łużyce

Linki: · Teatr cieni

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław