ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Po śladach Św. Mikołaja

Napisany: 2019-12-15

Po śladach Św. Mikołaja

Malinowy, w tonacji kolęd i pastorałek, finał IX Festiwalu Kobiet i Rodziny

(fot. Krzysztof Kasprzyk)

Droga do finału rozpoczęła się 14 listopada od mocnego punktu, pt. Kobiecy świat zapachów i kolorów. Wtedy nasze zmysły otwarły się na mocniej i więcej...
Z każdym następnym warsztatem i spotkaniem, dusze i ciała uczestniczących w festiwalu wiedziały o sobie więcej. Wędrówka przywodziła nowe pytania, pomysły i wewnętrzne spory: kto ma rację? czy faktycznie tak jest? a co dalej?
Sporo odpowiedzi przyniosły np. warsztaty Konrada Mężyńskiego pt. Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Od tego festiwalowego punktu przez kilka kolejnych spotkań, dotarliśmy do kolejnego milowego kroku. Radczyni prawna Bernadetta Baszak rozwiała wiele wątpliwości natury prawnej.

(fot. Krzysztof Kasprzyk)

Wreszcie, w malinowych nastrojach, podczas finału, wzięliśmy udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Mogliśmy zakupić świąteczne ozdoby i specjały. Po zakupach wybrzmiał koncert z chóralnym śpiewem Amazonek i Yamayki kolęd i pastorałek. Kulminacją było losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez naszych partnerów: Malinowy Dwór Hotel Medical&SPA oraz Merlin Salon Fryzjersko-Kosmetyczny.

(fot. Krzysztof Kasprzyk)

Organizatorami IX Festiwalu Kobiet i Rodziny były: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bogatyni oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni. Partnerami organizatorów, wspierających na rozmaitych polach był cały szereg instytucji, organizacji i przedsiębiorstw: Bogatyński Ośrodek Kultury, Bogatyńskie stowarzyszenie „Amazonki”, stow. „Razem dla Bogatyni”, szkoły podstawowe nr 1 i nr 3, przedszkole nr 5, TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni, Malinowy Dwór Hotel Medical&SPA, Merlin Salon Fryzjersko-Kosmetyczny. Honorowo patronował festiwalowi Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak. Miastu i światu o festiwalu rozgłaszali: „ArtRadio” Bogatynia, TV Bogatynia, „Bogatynia.info.pl”, Biuletyn Informacyjny Miasta i Gminy Bogatyni, „Góry Izerskie”. Koordynatorem był Adam Balcer.

(fot. Krzysztof Kasprzyk)

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji IX Festiwalu Kobiet i Rodziny oraz wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia za rok!

Adam Balcer

Tagi: · Bogatynia · wydarzenia kulturalne

Linki: · Bogatyńska mozaika

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe blokady skrzyni biegów sprzątanie Wrocław