ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Proszówka w Proszówce na cały rok

Napisany: 2020-01-15

Proszówka w Proszówce na cały rok

Wystawa i kalendarz ukazują piękno izerskiej wsi

Robert Grzelczak • Stanisław Pawłowski • Paweł Zatoński • Mariusz Dragan • Ryszard Stolarczyk (fot. AL)

Niektórzy znają ich z Facebooka, z internetowych galerii fotograficznych, z profesjonalnych fotografii. Wykonują różne zawody, urodzili się na przestrzeni kilkudziesięciu lat, nie bawili się na jednym podwórku... A jednak coś ich łączy. To podwójne zamiłowanie: do fotografii i otaczającego krajobrazu — Pogórza Izerskiego, Gór Izerskich, Zachodnich Sudetów. Jako zapaleni fotografowie uwieczniają różne chwile, rozmaite zakątki świata, ale z racji urodzenia i zamieszkania — w albumach każdego z fotografików znajdziemy wiele pięknych ujęć naszej okolicy.
Zwieńczeniem tej wspólnoty jest kalendarz i wystawa złożone ze zdjęć prezentujących najpiękniejsze zakątki Proszówki. Ta nieduża wieś w sercu Pogórza Izerskiego, znana jest z dwóch nietuzinkowych zabytków: zamku Gryf oraz kaplicy Leopolda. Zwłaszcza kapliczka, łatwo dostępna niezwykle wdzięczna do fotografowania, jest uwieczniona co najmniej na kilkunastu, spośród 28 zdjęć tworzących wystawę. Możemy więc zobaczyć ją w różnych porach roku, dnia i oświetleniu.

Wystawa złożona z 28 fotografii 5 autorów tworzy niezwykle sugestywny i piękny w wyrazie obraz Proszówki (fot. AL)

Na wernisaż wystawy w świetlicy wiejskiej w Proszówce przybyło kilkudziesięciu mieszkańców wsi i okolicy. Choć widoki ze zdjęć mają na co dzień — zainteresowanie było wyraźne. Może dlatego, że to zupełnie inne spojrzenie, kamerą fotografa, którego pstryk nie był przypadkowym naduszeniem guzika w telefonie.
Każdy widz może teraz podziwiać zdjęcia przez cały rok, bowiem wszyscy otrzymali na pamiątkę kalendarze.

Kolejna okazja do obejrzenia wystawy i otrzymania kalendarza już wkrótce w Gryfowie Śląskim. Szczegóły na FB/Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki.

Wystawa i wydruk kalendarza zostały zrealizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki w ramach programu Odnowa wsi dolnośląskiej współfinansowanego przez Urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego.

al

Tagi: · wystawa · wernisaż wystawy

· www.facebook.com/Stowarzyszenie-Rozwoju-Proszówki-722890977730634/

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław