ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Łączą nas góry!

Napisany: 2020-06-19

Łączą nas góry!

Radosne, pełne przygód i serdecznych gestów, bohaterskich czynów, górskie wędrówki po Sudetach

Góry dzielą tylko leniuchów! (źródło: ŁADNE HISTORIE)

Fundacja ŁADNE HISTORIE jest organizatorem akcji ŁĄCZĄ NAS GÓRY. Biorą w nich udział wespół osoby z niesprawnościami i osoby sprawne. To przede wszystkim mieszkańcy okolic Świdnicy, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Wrocławia, Jeleniej Góry i Kłodzka. Razem przemierzają szlaki mierząc się ze stereotypami, a zarazem promują sudeckie trasy turystyczne.

W 2019 roku z powodzeniem odbyło się 15 wycieczek. Ważnym i bardzo wartościowym ich aspektem jest tworząca się społeczność. Wspólne doświadczenia owocują przyjaźniami i relacjami rozwijającymi się daleko poza same wycieczki. Serdeczny kontakt z uczestnikami popycha organizatorów do działania by zapewnić w miarę regularną powtarzalność wycieczek. Dlatego także i w tym roku, mimo trudnego czasu epidemii, chcą zorganizować co najmniej tyle samo wycieczek.
Dwie tegoroczne wycieczki odbędą się w Góry Izerskie: na Polanę Jakuszycką i na Wysoki Kamień. Obie zaplanowane są na następujące po sobie niedziele: 19 i 26 lipca. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa!

Każdy zasługuje, że zobaczyć jedną z znajpiękniejszych sudeckich panoram - Karkonosze z Wysokiego Kamienia! (źródło: ŁADNE HISTORIE)

Na wędrówki fundacja udostępnia uczestnikom wózki Kozlik Max. Są przystosowane do transportu osób z wysokim stopniem niesprawności ruchowej. Dla młodszych uczestników przeznaczone są ergonomiczne nosidła górskie. Uczestnikom towarzyszą fizjoterapeuci oraz studenci fizjoterapii z Górskiego Klubu OLIMP oraz sportowcy (np. ze Świdnickiej Grupy Biegowej lub Centrum Formy 58100). Służą siłą mięśni i pomagają rodzicom, którzy samodzielnie nie daliby rady pchać wózków swoich dzieci (niejednokrotnie już dorosłych osób) w górskim terenie.

ŁĄCZĄ NAS GÓRY wystartowało dzięki Funduszowi Inicjatyw Obywatelskich. Z uzyskanych pieniędzy zakupiono niezbędny sprzęt, wyszkolono kadrę oraz pokryto wszystkie niezbędne koszty wycieczek. W tym roku organizatorzy muszą poradzić sobie sami, bez finansowania publicznego. Dlatego chcą powiększyć społeczność o osoby i podmioty, które zechcą wesprzeć działania. Zostanie na ten cel ogłoszona zbiórka publiczna do puszek. Jeśli ktoś zgodzi się taką puszkę ustawić w swoim hotelu, sklepie, restauracji, czy też jakimkolwiek innym miejscu — zostanie partnerem akcji.
Wnet także ruszy zbiórka internetowa. Poszukiwani są ambasadorowie.
Muszą być to miejsca i osoby osoby, które tak jak organizatorzy promują aktywny tryb życia, dbają o zdrowie oraz turystykę, jako wartościowy sposób na spędzanie wspólnie wolnego czasu.

Wspólnie ładne historie smakują bardziej (źródło: ŁADNE HISTORIE)

Zbiórka zarejestrowana jest pod numerem "2020/1445/OR".

red., ŁADNE HISTORIE

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław