ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Lato w Europa-Mieście nad Nysą

Napisany: 2021-05-05

Lato w Europa-Mieście nad Nysą

Lubisz odkrywać historię? Szukasz pomysłu na nietuzinkowe wakacje? Jedź na WORCATION

WORCATION to integracja, zabawa, poznawanie i szacunek (źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.)

Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen e.V. zaprasza od 31 lipca do 14 sierpnia 2021 r. do Europa-Miasta Zgorzelec-Görlitz, na międzynarodową wymianę młodzieży WORCATION.

Worcation to twórcza praca w międzynarodowym zespole na terenie byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A. Warsztaty-wakacje umożliwiają wgląd w historię dzisiejszego tego Miejsca Pamięci. Przez dwa tygodnie uczestniczki / uczestnicy mieszkają i pracują razem, gromadząc doświadczenia, budując grupową więź. Pod hasłem „Zjednoczeni w różnorodności“ poświęcą wiele uwagi aktualnym procesom społecznym na świecie. Młodzież zaprezentuje rezultaty swych kreatywnych wakacji podczas uroczystego finiszu, upamiętniającym zarazem ofiary II wojny światowej.

W Worcation mogą wziąć udział Niemcy, Polacy, Czesi, Francuzi i Ukraińcy w wieku od 16 do 26 roku życia. Pandemia COVID-19 niestety wymusiła ograniczenie uczestników. Udział w warsztatach historycznych był pełny istotna jest znajomość języka angielskiego na komunikatywnym poziomie.

Czy na terenie dawnego obozu jenieckiego można radośnie spędzać czas? Tak! Jeśli połączy się to z mądrą refleksją i nabywaniem cennych doświadczeń (źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.)

Opłata za uczestnictwo wynosi zaledwie 100 €. Tylko koszty podróży do Europa-Miasta pokrywane są w całości przez uczestników.

Szczegółowe informacje pod adresem Worcation.eu, poprzez e-pocztę: worcation@themusicpoint.net lub pod nr. tel. +49 3581 66 12 69 z Martą Wyspiańską.
Rejestracja chętnych trwa do 13 czerwca 2021 r.

Patronat honorowy nad Worcation objęły Miasta Görlitz i Zgorzelec. Worcation jest współfinansowane przez Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, w ramach projektu „Europeans for peace“, Fundusz Wsparcia Demokracji oraz Partnerstwo na rzecz Demokracji Miasta Görlitz.

Publikacje nie stanowią opinii Federalnego Ministerstwa ds. Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodzieży lub Federalnego Urzędu ds. Rodziny i Społeczeństwa Obywatelskiego w RFN. Za treść wypowiedzi odpowiedzialność ponoszą ich autorzy lub autorki.

Źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.

Tagi: · Zgorzelec · Górne Łużyce · obozy jenieckie

Linki: · Wśród rzeźb, w duchu pamięci · Koniec pobytu w obozie · Koniec wymiany · meetingpoint-music-messiaen.net

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław