ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Ostatnie pstryki

Napisany: 2021-05-28

Ostatnie pstryki

Pozostał tydzień. Kto nie prześle zdjęć — ten trąba

Jedno z konkursowych zdjęć PRZEDZIMIE W JODŁOWEJ DOLINIE Jana Miklína (źródło: NIDpOP)

Zaostřeno na Jizerky — największy konkurs fotograficzny z Górami Izerskimi w centrum uwagi, jeszcze przez tydzień przyjmuje fotografie. W piątek 4 czerwca nastąpi zamknięcie przyjmowania zgłoszeń do tegorocznej edycji. Każdy, kto ma się czym pochwalić, zdąży jeszcze przesłać (maks.) 4 fotografie z Gór Izerskich. Do zgłoszenia wystarczy przesłać zdjęcia e-pocztą na info@nadaceivanadejmala.cz oraz wywołane (o wielkości dłuższego boku 28 cm) pocztą tradycyjną pod adres Matoušova 453/21, 460 01 Liberec 3. Fundacja Ivana Dejmala pro ochranu přírody organizuje konkurs fotograficzny już od 11 lat. Pomysł jest bardzo prosty: autorzy najlepszych zdjęć są wyróżniany drukiem ich dzieł w wielkoformatowym kalendarzu, a ponadto otrzymują nagrody marki Canon.
Jury wybierające fotografie do kalendarza zestawia też szerszych poczet, tworzący objazdową wystawę podróżująca po Libereckim kraju i goszczącą także od kilku lat w jeleniogórskiej Książnicy Karkokonoskiej. Podczas dorocznego wernisażu wystawy w atrium hotelu Babylon w Libercu, następuje promocja kalendarza "Zaostřeno na Jizerky". Dochód z jego sprzedaży zasila fundusz na ochronę i odbudowę przyrody izerskiej.

„Od kwietnia, kiedy ogłosiliśmy tegoroczną edycję konkursu, napływają do nas piękne fotografie. Na ich największy napór czekamy w przyszłym tygodniu. Ze zdjęć wynika, że Góry Izerskie są wielce fotogeniczne i wciąż mają wiele do zaoferowania", mówi Ondřej Petrovský, dyrektor zarządu fundacji.

Wszystkie nadesłane fotografie będzie także oceniać szeroka publiczność wybierając poprzez internetowe głosowanie w "Liberekim Dzienniku", wskazując swych faworytów przez całe wakacje. Fotografia z największą liczbą głosów, uzupełni wystawę.

Zasady konkursu i szczegółowe informacje w języku czeskim znajdziecie na stronach fundacji: www.nadaceivanadejmala.cz. (Redakcja "Gór Izerskich" pomoże zainteresowanym w przełożeniu z czeskiego.)

red.

Tagi: · konkurs fotograficzny · ochrona przyrody

Linki: · Dwie dekady wsparcia · Sie pomaga! · Wyostrz wzrok na Izerskie · www.nadaceivanadejmala.cz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław