ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Droga do Boga

Napisany: 2021-06-08

Droga do Boga

Golgota Izerska w Świeradowie-Zdroju gotowa!

„Bogu na chwałę i ludziom na duchowy pożytek...”

Rok 2020 już zawsze kojarzony będzie z trudnym czasem pandemii koronawirusa. Nierówna walka człowieka z chorobą, a do tego społeczna izolacja i problemy ekonomiczne wywołane przymusową izolacją sprawiły, że potrzeba modlitwy oraz zadumy wśród wiernych stała się jeszcze silniejsza. Z tej właśnie potrzeby — duchowej wspólnoty i poszukiwania pociechy w Bogu — powstała idea stworzenia Golgoty Izerskiej, szlaku pielgrzymkowego na Sępiej Górze w Świeradowie-Zdroju.

Ze Świeradowa na Sępię Górę wędrówka zyskała dodatkowy, duchowy wymiar

Wędrując wyasfaltowaną drogą leśną na sam szczyt, podziwiać można płaskorzeźby artysty ze Szklarskiej Poręby — Macieja Wokana, które stanowią kolejne Stacje Drogi Krzyżowej, symbole Męki Pańskiej. Każda ze Stacji umieszczona jest na górskim głazie. Nietrudny szlak oraz bliskość natury sprawiają, że Sępia Góra jest idealnym miejscem, gdzie — podążając pod górę — oddać się można modlitwie oraz głębszej refleksji. Dotarcie na sam wierzchołek, z którego rozpościera się bajeczny widok na kurort i przeciwległy Stóg, stanowi piękne zwieńczenie modlitewnego spotkania z Bogiem.

W imieniu Ks. Proboszcza Mariusza Szymańskiego i Nadleśniczego Nadleśnictwa Świeradów Lubomira Leszczyńskiego zapraszamy 13 czerwca 2021 r. na otwarcie Golgoty Izerskiej. O godz.12 — Msza Św. w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w intencji za Fundatorów Golgoty Izerskiej, zaś o godz. 1330 — uroczyste otwarcie Golgoty Izerskiej przy ul. Sybiraków w Świeradowie-Zdroju.

Joanna Krajewska

Tagi: · Świeradów-Zdrój

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław