ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Zgorlitzanie poszukiwani

Napisany: 2021-06-09

Zgorlitzanie poszukiwani

Ruszyły zapisy do Kindermiasta Zgorlitz 2021

Dzień powszedni w Kindermieście Zgorlitz (źródło: MMM)

Tego lata znów ożyje Kindermiasto Zgorlitz. To miasto w całości zaprojektowane dla dzieci i przez nie zarządzane. Dzieci mogą się w nim wypróbować w różnych zawodach: stolarstwo, dziennikarstwo, czy np. piekarstwo. Młodzi mieszkańcy zarabiają własne pieniądze i na miejscu je wydają kupując produkty wytworzone w mieście, płacąc za usługi, i rozrywki. Codziennie młodzi mieszkańcy Kindermiasta spotykają się na zebraniu dyskutując o codziennych sprawach i zasadach obowiązujących społeczność.

Kindermiasto jest pomysłem wyjątkowym. Przede wszystkim ze względu na międzynarodowy, polsko-niemiecki charakter. Wymiana i spotkanie odbywa się tu nie tylko między polskimi i niemieckimi uczestni(cz)kami, ale też między wszystkimi zaangażowanymi w przedsięwzięcie, wraz z wolontariusz(k)ami z różnych krajów.

Cały czas można się zgłosić jako pomocni(cz)k(a) do projektu Kindemiasto(źródło: MMM)

Do odkrywania dorosłego świata w formie zabawy zaproszone są polskie i niemieckie dzieci w wieku między 7 a 14 rokiem życia. Miasto w miniaturowej formie działać będzie od 17 do 20 oraz od 23 do 26 sierpnia 2021 r., w godzinach 9-16 na terenie Hirschwinkelturnhalle w Görlitz pod adresem Am Hirschwinkel 16.

Zgłoszenia

Kindermiasto to miasto tylko dla dzieci. Koszt obywatelstwa miasta to 30 złotych lub 10 € za dzień. Zgłoszenia przez wypełnienie formularza elektronicznego przyjmowane są od 7 do 30 czerwca 2021 roku. Jest dostępny w serwisie Kindermiasta oraz na poprzez jego Facebook i Instagram (FB: Kindermiasto Zgorlitz, Inst.: kindermiasto_zgorlitz). W czwartek 1 lipca br., pod adresem Kindermiasto.eu podany będzie komunikat, czy są jeszcze wolne miejsca.

Kindermiasto szuka pomocników i pomocniczki

W Kindermiasto można zaangażować się w różny sposób: jako pomoc językowa, stanowisko z ofertą pracy, czy też jako wolontariusz(ka). Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z Pauline Voigt (info@kindermiasto.eu lub 49 3581 661 269).

Nowy znak Kindermiasto Zgorlitz 2021(źródło: MMM)

Nowe logo

W zeszłym roku, wspólnie z 20 uczestni(cz)kami Laboratorium Miasta Dzieci stworzyło projekty logo Kimi. Nowy znak graficzny Kindermiasto Zgorlitz jest już od gotowe i używane.

Partnerzy

Kindermiasto jest przedsięwzięciem stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen e.V., organizowanym w ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami partnerskimi: Ca-Tee-Drale e.V., esta e. V. oraz „nasze miasto — unsere stadt“. Wspierane jest przez wiele innych stowarzyszeń, inicjatyw i przedsiębiorstw z Görlitz i Zgorzelca.

Źródło: Meetingpoint Music Messiaen

Tagi: · Zgorzelec

Linki: · KIMI? Kindermiasto Zgorlitz! · www.kindermiasto.eu · www.meetingpoint-music-messiaen.net

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław