ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Wędrówki fotograficzne

Napisany: 2021-07-19

Wędrówki fotograficzne

Muzeum Fotografii w Görlitz zaprasza na wernisaż wystawy Jacka Jaśki

Jacek Jaśko - WĘDRÓWKI. Fotografie, 22 lipca-31 października 2021 r., w Muzeum Fotografii Görlitz

Jacek Jaśko. Któż z izerian nie zna tej zacnej postaci od lat inspirującej nas do nietuzinkowego patrzenia na świat. Cyklem Chodząc ostatnimi czasy pokazuje nam na Facebooku Pragę, ale były też jego wieloletni domowy Kopaniec, Były Góry Izerskie, były też Karkonosze.

Jacek Jaśko, ur. w 1955 r. w Jeleniej Górze, wychował się w górach. Przez wiele lat poszukiwał swojej fotografii. Z racji miejsca urodzenia i zamieszkania dołączany jest do Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, lecz jego zdjęcia są zjawiskiem osobnym. Jaśko nie fotografuje bowiem krajobrazów zachodniosudeckich. Pojawiają się one w jego fotografii raczej mimochodem. Jego wyczulenie na szczegół osadzony kontekście, często tworzącym paradoksalne zestawienie zbliża tę fotografikę do reportażu społecznego.

Wystawa zawisła w gerlickim Muzeum Fotografii przy Löbauer Str. 7, a towarzyszy jej dwujęzyczny katalog z komentarzem autorskim artysty, tekstem kuratorskim Romy Czimmernings oraz wstępem Agnieszki Bormann. Katalog zawiera duży wybór prezentowanych na wystawie fotografii. Zakupić go można w cenie 8 € w Muzeum Śląskim, w Muzeum Fotografii oraz na e-stronie Publikacje serwisu Schlesisches Museum zu Görlitz (schlesisches-museum.de) bądź też kontaktując się z muzeum (kontakt@schlesisches-museum.de).

Wystawę przygotował Referat ds. kultury Śląska przy Muzeum Śląskim w Görlitz, a finansowo wsparli: Pełnomocniczka Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Więcej informacji na e-stronie Wędrówki. Fotografie Jacka Jaśko serwisu Schlesisches Museum zu Görlitz (schlesisches-museum.de).

Źródło: SMG

Tagi: · wernisaż wystawy · wystawa fotograficzna · Górne Łużyce

· schlesisches-museum.de

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław