ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Na koniec — wspólna pamięć

Napisany: 2021-08-04

Na koniec — wspólna pamięć

Zakończenie WORCATION i upamiętnienie ofiar II wojny światowej w Stalagu VIII A

Worcation 2019 (fot. Jakub Purej)

Meetingpoint Music Messiaen zaprasza do wzięcia udziału w uroczystości upamiętnienia wszystkich ofiar Stalagu VIII A i drugiej wojny światowej. Wydarzenie, w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży WORCATION, rozpocznie się w piątek, 13 sierpnia 2021 r. o godz. 11 pod pomnikiem Ofiar Stalagu VIII A przy Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Koźlicach k. Zgorzelca.

Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwać będą uczestnicy i uczestniczki międzynarodowej wymiany młodzieży WORCATION wraz z opiekunami. Przez dwa tygodnie, od 31 lipca do 14 sierpnia, 20 młodych ludzi z Niemiec, Polski, Włoch i Ukrainy gości w Europamieście. Podczas warsztatów historycznych, teatralnych i muzycznych, które odbywają się na terenie byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A, mają wgląd w historię dzisiejszego miejsca pamięci oraz przyczyniają się do budowania żywej kultury pamięci w Europie.

Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu w ramach WORCATION, opowiedzą o swojej pracy i zebranych doświadczeniach oraz wspólnie z osobami wspierającymi WORCATION oraz wszystkimi, którzy przybędą w ten dzień pod pomnik, upamiętnią ofiary Stalagu VIII A i drugiej wojny światowej.

Po uroczystości przewidziany jest poczęstunek. Obowiązują wymogi sanitarne.

________________

Publikacje nie stanowią opinii Federalnego Ministerstwa ds. Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodzieży lub Federalnego Urzędu ds. Rodziny i Społeczeństwa Obywatelskiego. Za treść wypowiedzi odpowiedzialność ponoszą ich autorzy lub autorki.

Źródło: MMM

Tagi: · Zgorzelec · Górne Łużyce · obozy jenieckie

Linki: · Lato w Europa-Mieście nad Nysą · Obóz otwarty · www.meetingpoint-music-messiaen.net

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław