ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Wakacje w cieniu

Napisany: 2021-08-04

Wakacje w cieniu

Teatr ma wiele oblicz. Trzeba poznać choć kilka by wystawić sztukę

Wakacje w dobie koronawirusa to dla niektórych twardy orzech do zgryzienia. Dla lubańskiej młodzieży każdy czas jest dobry by efektywnie przygotować się do wystawienia spektaklu teatru cieni. Dużymi krokami aktorzy zbliżają się do sierpniowej premiery dla lokalnej społeczności.

Członkowie Klubu Liderów Młodzieżowych — uczestnicy programu Wyjdź z cienia wykorzystują czas na rozwój. Serią warsztatów i szkoleń młodzież doskonali swe umiejętności aktorskie, poznaje tajniki pracy w teatrze oraz dowiaduje się o niezbędnych krokach do wystawienia spektaklu.

„Warsztaty to wiele ciepłych wspomnień, dużo nowych umiejętności i znakomite przyjaźnie. Myślę, że po ukończeniu zajęć dalej będę brnęła tą ścieżką, aby kontynuować nowe hobby”, powiedziała jedna z uczestniczek, Zuzanna Szantar.

Na każdym z lipcowych warsztatów było coś innego: ćwiczenia z aktorstwa, szkolenie z choreografii i interpretacji liryki, zgłębianie sztuki storytellingu — zdolności opowiadania historii w sposób pobudzający wyobraźnię odbiorcy. Uczestnicy poznali również sztukę poruszania cieniem — niezbędną do inscenizacji teatru cieni, a także uczyli się opracowywać i przedstawiać historię za pomocą scenorysów.
Kiedy wiedzę opanowali, mogli przejść do pisania autorskiego scenariusza, scenopisu oraz tekstu lektorskiego, na których zostanie oparte widowisko.

Pomimo ciężkiej pracy, był to również czas dobrej zabawy i nawiązywania nowych znajomości. „Nauczyłam się współpracy w grupie, poznałam wielu wspaniałych ludzi i mam nadzieję, że nasza przyjaźń przetrwa dłużej niż do końca projektu”, mówi kolejna uczestniczka.

Efekty wytrwałej pracy lubańskiej młodzieży będzie można zobaczyć już w sierpniu.

Program „Wyjdź z cienia” jest realizowany przez Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu, przy wsparciu Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE, przy finansowaniu przez Europejski Korpus Solidarności oraz wsparciu Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu i ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu.

Źródło: KLM

Tagi: · Lubań · teatr · POGRANICZE

Linki: · Pocieniuj w teatrze! · Wyszli z cienia

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław