ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Koniec Cyrku!

Napisany: 2021-08-10

Koniec Cyrku!

Zakończyła się 15 edycja polsko-niemieckiego projektu „CYRKUS w lecie | im Sommer”

CYRKUS w lecie | im Sommer '21 (źródło: KBG)

Akrobatyka powietrzna, żonglerka, klaunada, monocykl, a nawet produkcja muzyczna i radio! W tych i kilku innych cyrkowych dyscyplinach mogła się spróbować młodzież podczas tegorocznej, piętnastej edycji polsko-niemieckiego obozu CYRKUS w lecie | im Sommer. W ostatnich dniach lipca blisko 70 mieszkańców ZGörzelitza i okolic spotkało się w Kühlhaus, aby przez tydzień, pod opieką profesjonalistów zanurzyć się w CYRKUS-a. Dzięki specjalnemu medium — ponadnarodowej pedagogice cyrkowej — naturalnie, w formie zabawy i bez bariery językowej, młodzi ludzie mogli nawiązać ze sobą kontakt. Finałem zajęć warsztatowych był sobotni (31 lipca) spektakularny występ przed publicznością.

CYRKUS w lecie | im Sommer '21 (źródło: KBG)

CYRKUS w lecie | im Sommer nie odbyłby się bez wsparcia licznych sponsorów i darczyńców. Organizatorzy ze stowarzyszenia KulturBrücken Görlitz dziękują: Citronexowi i Castoramie ze Zgorzelca oraz z Lindenhofpwi, Stadtgut, Heckenhofowi, Brotschmiede, Autohausowi Klische, Farben Scholze i Ploucquet z Görlitz.

Organizatorami wakacyjnych warsztatów cyrkowych jest KulturBrücken Görlitz we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA – oddziałem w Bogatyni. Dofinansowane zostały przez Miasto Görlitz, Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM), Sparkassenstiftung Oberlausitz-Niederschlesien oraz Dyrekcję krajową Saksonii (Landesdirektion Sachsen) - z podatków na podstawie budżetu uchwalonego przez posłów Saksońskiego Landtagu.

CYRKUS w lecie | im Sommer '21 (źródło: KBG)

Zainteresowani innymi przedsięwzięciami CYRKUS-a, powinni zanotować termin tegorocznego Tygodnia Drzwi Otwartych: 13-17 września w godzinach 15-1830. Ciekawi kulis cyrkowych w wieku od 4 do 18 lat mogą przyjść do Sklepu CYRKUS-owego przy Jakobstraße 5 w ZGörzlitzu, aby popróbować najróżniejszych cyrkowych sztuczek. Zgłoszenie do udziału w Tygodniu Drzwi Otwartych nie jest konieczne. Na miejscu będzie się można zapisać na całoroczne warsztaty w ramach CYRKUS w sklepie | im Laden (kontakt: kontakt@cyrkus.eu).

Źródło: KulturBrücken Görlitz

Tagi: · Górne Łużyce

Linki: · Cyrkowe lato · Niezły cyrk! · Cyrk z komputera · cyrkus.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław