ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Wyjątkowa Maja Race

Napisany: 2021-09-23

Wyjątkowa Maja Race

Pożegnanie ze ściganiem wspaniałej kolarki Mai Włoszczowskiej

Jeleniogórski wyścig Jelenia Góra Trophy Maja Race jest nie tylko największym, najwyżej sklasyfikowanym i najbardziej prestiżowym polskim wyścigiem cross-country. Jest też wyścigiem, na który od lat przyjeżdżają największe gwiazdy MTB, a po trasach Parku Paulinum ścigała się już cała plejada medalistów olimpijskich, mistrzów świata i Europy i zdobywców Pucharu Świata. W najbliższą sobotę będzie oczywiście podobnie, bo swój ostatni w karierze start w wyścigach XCO zapowiedziała Maja Włoszczowska.

Będzie więc okazja do kolejnej sportowej rywalizacji z naszą najlepszą zawodniczką, która przez lata wciąż potwierdzała swoją przynależność do światowej elity i będzie też okazja do podziękowań, oklasków, wspomnień i — zapewne — wzruszeń.
Swój przyjazd do Jeleniej Góry zapowiedziała mi.in., doskonale znająca jeleniogórską trasę, Jolanda Neff — aktualna Mistrzyni Olimpijska z Tokio oraz Ondřej Cink, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy, który zdążył już również w swojej karierze wyścig w Jeleniej Górze wygrać. Kolejne zgłoszenia wciąż napływają, a lista startowa wciąż się powiększa.

Oprócz kategorii UCI C1, zawody w Jeleniej Górze to również kategoria Junior Series i międzynarodowa rywalizacja młodzieżowców. Szykuje nam się zresztą cała seria startów i wyścigów, bo już o 830 rano swoje wyścigi rozpoczną chłopcy i dziewczęta z kategorii U13.
O godz. 9 startują chłopcy z kategorii U15, a minutę później dziewczęta. Kategoria Junior K startuje o 1015, a minutę później jedzie U17. Juniorzy startują o 12, a chłopcy z U17 o 1201.

Dwa najważniejsze, naszpikowane gwiazdami, wyścigi startują o godz. 14 (elita kobiet) i 16 (elita mężczyzn). Dekoracje elity przewidziane są na godzinę 1745. Szczegółowy program.

Już o godz. 10 rusza też kolarska strefa dla dzieci Quest Sport Kids Adventure — wyścigi, tor przeszkód i sporo dobrej zabawy. O 12, spod Galerii Sudeckiej wyruszy rajd rowerowy Jelenia Góra na Rowery, który dotrze do Parku Paulinum tuż przed rywalizacją pań.
Przez cały dzień w Parku Paulinum działać będzie strefa expo; park pełen będzie zawodników i kibiców, a wyścigi juniorów i elity będzie można obejrzeć na żywo w internecie dzięki transmisji online.

Więcej szczegółów dotyczących wyścigu

Najbliższy weekend to również pierwsze Mistrzostwa Polski w short-tracku MTB, które rozpoczną się już w piątkowe popołudnie, a niedziela stać będzie pod znakiem długich dystansów. Jelenia Góra gości kolejną edycję cyklu Bike Maraton, która dodatkowo jest jedną z zaliczanych do klasyfikacji UCI Marathon Series.

Szczegółowy plan kolarskiego weekendu w Jeleniej Górze

Źródło: Bike Maraton


Tagi: · zawody rowerowe · rower · Jelenia Góra

Linki: · Poznaj Góry Izerskie na rowerze! · https://bikemaraton.com.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław