ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Karkonoska Inspiracja

Napisany: 2022-01-17

Karkonoska Inspiracja

Muzeum Śląskie w Görlitz zaprasza na wystawę

Pokryta śniegiem wieś na obrazie Georga Wichmanna w Muzeum Śląskim w Görlitz (źródło: MSG)

Po krótkiej przerwie od 18 stycznia Muzeum Śląskie w Görlitz znów otwiera swe podwoje. Miłośników Karkonoszy i sztuki z pewnością zainteresuje czasowa wystawa pt. Karkonoska Inspiracja. Około 150 dzieł sztuki przenosi zwiedzających w romantyczne i tajemnicze krajobrazy górskie najwyższego pasma śląskiego.
Obrazy olejne, fotografie, rzeźby i rysunki nie tylko ukazują piękno górskich pejzaży, lecz też historię rozwoju sztuk artystycznych regionu od końca XIX wieku po dzień dzisiejszy.

Z okazji zbliżających się Dnia Babci i Dziadka 23 stycznia Muzeum tradycyjnie zaprasza dziadków z wnukami na bezpłatne zwiedzanie.

W instytucjach kulturalnych w Saksonii obowiązuje zasada 2G: wstęp mają zaszczepieni i ozdrowieńcy. Obowiązkowa jest także maska typu. Dzieci do lat sześciu są z tego obowiązku zwolnione, natomiast u młodzieży do 16 lat wystarczy maska medyczna.

Około 150 dzieł sztuki przenosi zwiedzających w romantyczne i tajemnicze krajobrazy górskie najwyższego pasma śląskiego (źródło: MSG)

Godziny otwarcia muzeum
• wtorek-czwartek w godz. 10-16
• piątek-niedziela w godz. 10-17

Bilet wstępu kosztuje 8,5 euro. Dzieci do lat 16 mają wstęp wolny.
Wystawa "Karkonoska Inspiracja" organizowana jest w ramach projektu INTERREG z Karkonoskim Parkiem Narodowym "Śląsk – wspólne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe", przy wsparciu ze środków programu współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Muzeum Śląskie w Görlitz

Muzeum Śląskie w Görlitz na Untermarkt 4 - znów otwarte (fot. domena publiczna

Zostało otwarte w 2006 roku i prezentuje dzieje i kulturę Śląska, zarówno w kontekście tradycji niemieckich, jak i europejskich wpływów kulturowych. Blisko 1000 eksponatów opowiada o zmiennych losach regionu i jego mieszkańców od średniowiecza do końca II wojny światowej. W zbiorach muzeum znajdują się m. in. dzieła sztuki i pamiątki historyczne, malarstwo na szkle, ceramika i porcelana, pamiątki ucieczki i wypędzenia czy też bogata kolekcja zdjęć.

Tagi: · Görlitz · Górne Łużyce · wystawa

Linki: · Z babcią i dziadkiem do muzeum · schlesisches-museum.de/pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław