ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Jizerky jsou hezké

Napisany: 2022-01-31

Jizerky jsou hezké

Idźcie w Góry Izerskie do Książnicy Karkonoskiej

Wystawa ZAOSTŘENO NA JIZERKY w Książnicy Karkonoskiej przez cały luty (fot. red.)

Jak co roku od lat trzech, do Książnicy Karkonoskiej zawitała wędrująca wystawa Zaostřeno na Jizerky. Pokazuje piękno Gór Izerskich na 38 zdjęciach. Powstały podczas konkursu fotograficznego. Jego ideą jest cieszyć oko i pomagać przyrodzie.

Każdego roku od lat fotografowie z czeskiej i polskiej części gór nadsyłają najpiękniejsze swe ujęcia. Ten kilkudziesięciozdjęciowy plon tworzy wystawę, a 13 najlepszych fotografii zestawiane jest w wielkoformatowy kalendarz ścienny. Jego wydawcą, organizatorem konkursu i wystawy jest Fundacja Ochrony Przyrody im. Ivana Dejmala. Sprzedając kalendarze, gromadzi fundusze wspierające odnowę i ochronę przyrody. Przez lata fundacja skupiała się tylko na G. Izerskich, lecz teraz dofinansowuje także inne obszary przyrodnicze, wymagające pomocy.

Najpiękniejszych 38 fotografii z Gór Izerskich to wybór spośród kilkudziesięciu, które nadsyłają fotografowie z Czech i Polski (fot. red.)

Od początku konkursu (2011 r.) propagujemy jego ideę w magazynie "Góry Izerskie", a od wielu lat jesteśmy patronem medialnym po polskiej stronie gór. Kilka lat temu podsunęliśmy czeskiej fundacji Książnicę Karkonoską, jako miejsce do wystawienia fotografii konkursowych. Ekspozycja jest bowiem wędrowna i przez cały niemal rok, od Liberca, gdzie tradycyjnie odbywa się w październiku jej wernisaż, poprzez wiele miast Kraju Libereckiego trafia do mieszkańców regionu.

Kalendarz pod tym samym tytułem, ZAOSTŘENO NA JIZERKY, wspiera izerską przyrodę (fot. red.)

Zachęcamy do fotografowania Gór Izerskich i zgłaszania swych foto-łowów do konkursu. Kilka lat temu, Radosław Pelisiak ze Szklarskiej Poręby, biorąc udział w konkursie po raz pierwszy nie tylko, że otrzymał nagrodę, ale też aż dwa jego zdjęcia znalazły się w kalendarzu!
Kto z polskich miłośników izerskiego piękna powtórzy ten wyczyn? Nie dajcie się prosić. Poza prestiżem i możliwością trafienia ze swym zdjęciem do tysięcy domów (kalendarz rozchodzi się w nakładzie ponad 2 tys.) i wielu przedsiębiorstw, które zamawiają dla siebie ten piękny album fotograficzny, można też wygrać cenne nagrody od Canona.

Ogłoszenie konkursu już wiosną w naszym magazynie.
A czym zaskarbili sobie przychylność jury fotografowie w 2021 możecie zobaczyć w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej do 27 lutego '22 w holu pierwszego piętra.

red.

Tagi: · wystawa · konkurs fotograficzny · ochrona przyrody

Linki: · Mokradła, lasy i eko-edukacja · Ostatnie pstryki · Góry Izerskie przez cały rok · www.nadaceivanadejmala.cz · biblioteka.jelenia-gora.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław