ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Życie jest natchnieniem

Napisany: 2022-05-05

Życie jest natchnieniem

Jeszcze młodzi szklarskoporębianie recytowali i zwiedzali

Grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku JESZCZE MŁODZI ze Szklarskiej Poręby uczestniczyła w przeglądzie poezji studentów dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Oleśnicy. Spotkania z poezją są już cyklicznym wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez Oleśnicki UTW. Tegorocznej edycji Międzyuniwesyteckich Spotkań z Poezją towarzyszyło motto: Życie jest natchnieniem. Do przeglądu poezji w oleśnickiej hali widowiskowo-kinowej Oleśnickiego Ośrodka Kultury i Sportu, 20 kwietnia 2022 r. zaproszono 6 dolnośląskich UTW wyróżniających się dorobkiem poetyckim: milicki, obornicki, oleśnicki, noworudzki, świdnicki i szklarskoporębski. Karkonosko-izerski UTW reprezentowali: Jadwiga Butrym, Beata Holek, Joanna Hammer-Ślazyk i Jan Kosmenda.

W recytowanej poezji nie zabrakło odniesień do aktualnej sytuacji za naszą wschodnią granicą. W strofach kilku wierszy, poeci w ujmującej formie wyrazili potępienie dla przemocy i okrucieństwa rosyjskiego agresora wobec Ukrainy. Po przesłuchaniach poezji słuchacze, dzięki uprzejmości gospodarzy zwiedzili Oleśnicki MOKiS, bibliotekę miejską oraz cenne zabytki architektoniczne Oleśnicy.

Jeszcze w tym roku do czytelników trafi zbiór poezji wzbogacony innymi formami artystycznymi jeszcze młodych twórców z uniwersytetu w Szklarskiej Porębie. Publikacja zostanie wydana w formie albumowej dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Szklarskiej Poręby w ramach programu współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi.

F.R.

Tagi: · Szklarska Poręba

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław