ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » SĘDZIOWIE POD PRESJĄ

Napisany: 2022-05-17

SĘDZIOWIE POD PRESJĄ

Seans filmowy w ramach 19. Nyskiego Festiwalu Filmowego

SĘDZIOWIE POD PRESJĄ, w piątek 20 maja 2022 r. o godz. 19 w EC PAMIĘĆ • EDUKACJA • KULTURA w Koźlicach

Film dokumentalny Kacpra Lisowskiego towarzyszy sędziom Igorowi Tuleyi, Waldemarowi Żurkowi i Dorocie Zabłudowskiej w ich walce o przestrzeganie podstawowych praw konstytucyjnych i niezależne sądy.
Sędziom, którzy wydają wyroki niekorzystne dla rządzących, grożą poważne konsekwencje. Bohaterowie filmu swoją postawą bronią praworządności w Polsce, a ich działania aktywnie wspierają obywatele i obywatelki. Dokument przygląda się wysiłkom sędziego Igora Tuleyi — twarzy ruchu protestu, w jego pracy na sali sądowej i poza nią. Choć jego humor od czasu do czasu wnosi lekkość do tematu, to nie umniejsza powagi kryzysu konstytucyjnego, który rozgrywa się w jednym z państw członkowskich UE.

Nyski Festiwal Filmowy jest corocznym festiwalem filmowym, który odbywa się w kilkunastu kinach na terenie Polski, Czech i Niemiec. Podczas tegorocznej, 19. edycji festiwalu trwającej od dziś — 17 maja do 22 bm., jednym z kin festiwalowych jest również Europejskie Centrum PAMIĘĆ • EDUKACJA • KULTURA w podzgorzeleckich Koźlicach.

Projekcja obrazu Sędziowie pod presją odbędzie się w piątek 20 maja 2022 r. o godz. 19 w EC PAMIĘĆ • EDUKACJA • KULTURA w Koźlicach.

Po seansie odbędzie się dyskusja panelowa z publicznością, w której udział wezmą goście specjalni: sędzia Igor Tuleya oraz producentka filmu, Iwona Harris.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Meetingpoint Memory Messiaen e.V. we współpracy z Fundacją PAMIĘĆ • EDUKACJA • KULTURA.

Szczegółowe informacje wraz z programem festiwalu na stronie www.neissefilmfestival.net.

Źródło: Meetingpoint Memory Messiaen e.V.

Tagi: · Górne Łużyce · Zgorzelec

· www.neissefilmfestival.net · www.meetingpoint-memory-messiaen.eu · fpek.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław