ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Objazd do Świeradowa

Napisany: 2022-05-25

Objazd do Świeradowa

Zamknięty będzie odcinek ulicy Armii Krajowej w kierunku Świeradowa-Zdroju

Dojazd do Wielkiego Zakrętu tylko od strony Świeradowa (fot. Ł. Wylegała)

Od 7 czerwca do 23 lipca 2022 roku nieprzejezdny (bez wyjątku) będzie odcinek ulicy Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą Górną w Szklarskiej Porębie do Zakrętu Śmierci.
Prowadzona na tym odcinku będzie inwestycja pn. Remont drogi wojewódzkiej nr 358 na odcinku Szklarska Poręba kilometr 46+160 do kilometra 47+100 (odcinek zaznaczone na mapie).

Objazd do Świeradowa-Zdroju przez ulice: Górną, Piastowską do drogi krajowej nr 3, a dalej przez Piechowice, Piastów, Kopaniec lub Kromnów itd.

Droga 358 ze Szklarskiej Poręby do Włosienia jest zarządzana przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei. Instytucja województwa dolnośląskiego jest także zleceniodawcą czerwcowo-lipcowej naprawy.

Odcinek drogi wojewódzkiej 358 zamknięty na półtora miesiąca (źródło: MAPY.cz)

Mimo niedogodności dla mieszkańców i turystów, jakie spowoduje całkowite wyłączenie z ruchu szosy, jest ono konieczne z uwagi na technologię zastosowaną do remontu. Będzie ona wykonana z użyciem bardzo trwałej mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej (MCE). Stara nawierzchnia zostanie sfrezowana i wykorzystana do wytworzenia nowej. A ta musi tężeć przez jakiś czas, aby całkowicie odparowała zeń woda i by nawierzchnia osiągnęła odpowiednią wytrzymałość. Nie da się tego przeprowadzić w systemie połówkowym z mijankami.

Choć droga będzie zamknięta przez 1 miesiąc i 16 dni, to jej naprawa powinna zapewnić dobrą jakość nawierzchni przez wiele następnych lat. Warto więc przecierpieć 1,5 miesiąca.

Źródło: Miasto Szklarska Poręba

Tagi: · Szklarska Poręba · Świeradów-Zdrój

Linki: · Wielki Zakręt Śmierci · Droga Sudecka (Sudetenstraße)

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław