ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Bike Adventure Maraton

Napisany: 2022-06-20

Bike Adventure Maraton

Od legendarnego już Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie rozpoczną się wakacje

BIKE MARATON I BIKE ADVENTURE - rowerowy karnawał w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba 25 czerwca będzie gościć kolejną z tegorocznych edycji cyklu Bike Maraton. Nie ma się czemu dziwić – Bike Maraton przecież nie może ominąć Szklarskiej Poręby, bo jest to jeden z najważniejszych wyścigów w całym cyklu.
Po trudach Bike Maratonu będzie tylko kilka dni na regenerację. We czwartek 30 czerwca rozpocznie się etapowy wyścig MTB – Bike Adventure. Te zawody potrwają aż cztery pełne dni!

Karkonoskie i izerskie trasy to niepowtarzalna przygoda!

Zazwyczaj niedziela po Bike Maraton zarezerwowana była na Szosowy Klasyk, czyli jedną z edycji cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Niestety z powodu bardzo ważnego remontu drogi do Świeradowa-Zdroju, tę szosową przygodę kolarskiego tygodnia, trzeba było przełożyć na początek października. Szykujmy się więc na emocjonujący wyścig w jesiennych barwach!

Profile wysokościowe BIKE MARATONU '22

Sobotni Bike Maraton to ściganie na czterech dystansach: FUN (17 km), CLASSIC (32 km), MEGA (51 km) i GIGA (80 km). Najdłuższy dystans to w pionie do pokonania prawie 2500 m! Trasa w Karkonoszach powinna zadowolić najbardziej wymagających zawodników. Będzie wszystko, co powinno się znaleźć na górskim maratonie MTB: od ilości kilometrów i sumy przewyższeń począwszy, na technicznych trudnościach skończywszy.

Po BIKE MARATONIE krótka przerwa na regenerację i dla wielu bajkerów ponowny start w BIKE ADVENTURE

Oczywiście każdy znajdzie tego dnia coś dla siebie i będzie mógł wybrać dystans stosownie do swoich umiejętności i potrzeb. Pamiętajmy, że Bike Maraton to zawody dla każdego. Oprócz ścisłej krajowej czołówki i gości zagranicznych, na start decydują się też amatorzy i zwykli miłośnicy rekreacyjnej jazdy w górach. Na najkrótszych dystansach nie brakuje też rodzin i najmłodszych zawodników.
Tam gdzie trzeba Bike Maraton zapewnia najwyższy poziom sportowy. Równolegle do rywalizacji kolarskiej elity, jest miejsce na zabawę i na wielki kolarski piknik. Trudno o lepsze miejsce niż Szklarska Poręba – z jej atrakcjami, położeniem i otoczeniem. Jeśli ktoś chce na sportowo zacząć wakacje i myśli o przyjeździe w Karkonosze – Bike Maraton w Szklarskiej będzie strzałem w dziesiątkę!

Bazą zawodów jak zwykle będzie Ski Arena Szrenica

Zgłoszenia na Bike Maraton w Szklarskiej Porębie przyjmowane niemal do samego startu. Wszystkie szczegóły w domowym serwisie wydarzenia: Bike Maratonu. https://bikemaraton.com.pl

Tłumnie, kolorowo i międzynarodowo będzie też w Szklarskiej Porębie od czwartku 30 czerwca. Tego dnia zacznie się etapówka Bike Adventure – cztery dni jazdy w Karkonoszach i Górach Izerskich. Zawodnicy z kilkunastu krajów będą się ścigać na dwóch dystansach: CLASSIC – krótszy i PRO – dłuższy. Na obu walczyć będą o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Do tego oczywiście podział na kategorie wiekowe, klasyfikację drużynową i jazdę w parach.

BIKE MARATON I BIKE ADVENTURE 2022 - maratońska przygoda rowerowa

Bazą wyścigu będą parkingi przy ulicy Turystycznej, tuż przy kompleksie Ski Arena Szrenica.
Zapisy do udziału na Bike Adventure się co prawda zakończyły – limit to 600 osób – lecz zawodniczki i zawodników warto oglądać i dopingować na ulicach i duktach Szklarskiej Poręby. Zawody zakończą się 3 lipca.

Więcej o Bike Adventure pod adresem Bike Adventure

Tagi: · rower · Szklarska Poręba

Linki: · Trasy rowerowe w okolicy Szklarskiej Poręby · bikemaraton.com.pl · bikeadventure.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław