ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Grave-lova izerska

Napisany: 2022-06-21

Grave-lova izerska

Christian Kreuchler i Maja Włoszczowska wygrywają Gran Fondo

(źródło: Grabek Promotion)

Pierwsza, historyczna, polska kwalifikacja do gravelowych mistrzostw świata za nami. Gravel Adventure presented by Eroe.cc w Świeradowie-Zdroju to po prostu świetny wyścig. Zarówno w opinii zawodników z czołówki, jak i tych, którzy na trasie spędzili wiele godzin. Wszystko podzielone było na trzy starty: Gran Fondo (prawie 100 km!) ze startem o 9 rano; Medio Fondo (67 km) o 930; wreszcie Mini (ponad 30 km) o 10.
Znakomita trasa — Góry Izerskie dają wprost nieograniczone możliwości tej odmianie kolarstwa! + Znakomita pogoda — tropikalny upał jeszcze do Świeradowa nie dotarł. + Znakomita międzynarodowa obsada — zjechał w Góry Izerskie światowy top. Sumą było wspaniałe kolarskie widowisko. Do tego niesamowicie zacięta rywalizacja na trasie, pełna zwrotów akcji i nieoczekiwanych wydarzeń.

(źródło: Grabek Promotion)

Gran Fondo wygrał Niemiec Christian Kreuchler (Mobil Krankenkasse Cycling Team), a przejechanie trasy wyścigu na dystansie 98 km zajęło mu 3 godziny, 15 minut i 48 sekund. Dosłownie sekunda dzieliła od zwycięstwa drugiego z Niemców — Antona Albrechta (Best Place Racing Team). Na najniższym stopniu podium znalazł się Sebastian Breuer (Lenas Coffee Brand). Poza podium uplasował się Nathan Hass oraz długo prowadzący i będący tu jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa, Adam Blazevic (Giant Australia off road Team). Złoto przepadło mu dosłownie tuż przed metą na jednym z ostatnich zjazdów. Upadek i defekt wykluczyły lidera z walki o podium. Kolejność miejsc w czołówce zmieniała się tego dnia często i naprawdę mogła się ułożyć na mecie zupełnie inaczej. I to w kilku kombinacjach. W jednym natomiast panowie z elity byli zgodni: chętnie spędziliby na trasie w Górach Izerskich jeszcze godzinę i dokręcili kolejne 30 kilometrów.
Najlepszy z Polaków, Andrzej Kaiser (Eurobike Team) zajął znakomite siódme miejsce, a wygrywając swoją kategorię wiekową, bezdyskusyjnie zapewnił sobie kwalifikację na MŚ.

(źródło: Grabek Promotion)

U pań od pierwszych kilometrów było już raczej wiadomo, że kwestia pierwszego miejsca przestaje być tajemnicą. Liczący 8 km podjazd tuż za startem, pokazał kto jest tu najmocniejszy. Maja Włoszczowska (Rondo.cc), która pożegnała się już ze startami na trasach MTB, zyskiwała coraz większą przewagę i bezpiecznie dowiozła ją do mety. Wygląda na to, że nasza mistrzyni jeszcze wiele razy będzie dawała nam powody do sportowej radości, i że znajdzie sobie nowe (na pewno wysokie) miejsce w kolarskim świecie. Za jej plecami walka była zacięta i wyrównana, a ostatecznie na miejscu drugim zameldowała się Niemka Svenja Betz (IBCT), a trzecia była Tesja Neefjes z Holandii (Giant Liv Benelux off road Team). Czwarta była kolejna z Polek — Dominika Niemiec (Eroe Racing Club).

(źródło: Grabek Promotion)

Medio Fondo to 67 kilometrów, z którymi pewnie, najlepiej z całej stawki poradził sobie znakomity kolarz Bartosz Huzarski (Huzar Bike Academy). Drugi był Sebastian Wolny (Team Optyk Okular Alchimowicz Bike), a trzeci — Tomasz Mach (Sportfuel.pl).
Wśród kobiet wygrała Joanna Balawajder (Seven Perceptus Team), przed Anną Michalak–Warżałą (Ski & Bike House Team) i Julią Jandą (RMF FM JBG2 MTB Team).

(źródło: Grabek Promotion)

Dystans Mini wygrał Paweł Wojczal (VYTYV), drugi był Paweł Baranek, a trzeci Jakub Klejdysz.

W klasyfikacji open kobiet pierwsze miejsce zajęła Agata Walczak (Bednarski Tri Team), druga była Patrycja Fajok, a trzecia — Maja Dąbrowska (obie zawodniczki reprezentują DT4You Team).

Pełne wyniki zawodów

Przed nami Bike Maraton 25 czerwca i Bike Adventure 30 czerwca–3 lipca w Szklarskiej Porębie.

Źródło: Grabek Promotion

Tagi: · rower · zawody rowerowe · Świeradów-Zdrój

Linki: · Bike Adventure Maraton · Poznaj Góry Izerskie na rowerze! · Zanim zapedałujesz · graveladventure.pl · bikemaraton.pl · bikeadventure.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl