ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Bike na-raton w Szklarskiej

Napisany: 2022-06-23

Bike na-raton w Szklarskiej

Początek wakacji i letniego szaleństwa kolejnych maratonów

BIKE MARATON i BIKE ADVENTURE - wielkie koła wokół Szklarskiej Poręby

Już w najbliższą sobotę 25 czerwca, w pierwszy weekend szkolnych wakacji, Szklarska Poręba gościć będzie zawody z cyklu Bike Maraton. Dwa tygodnie później — Ultra Bielawa, potem w Obiszowie i Kowarach. Pomiędzy Uphill Race Śnieżka w Karpaczu, a zaraz po maratonie w Szklarskiej — Bike Adventure. Na dobry początek jesieni, 10 września Mistrzostwa Polski w Bardzie!

BIKE MARATON - nr 1 w Polsce

Kurz nie opadł jeszcze po znakomicie przyjętym wyścigu Gravel Adventure w Świeradowie-Zdroju, a już bajkerzy wracają w Góry Izerskie by się ścigać w maratonach MTB. To także powrót do Pucharu Polski XCM, co zapowiada mocną obsadę czekającego nas wyścigu. Tym bardziej, że po znakomitych startach w UCI Marathon Series w Jeleniej Górze, a zwłaszcza w zakończonych właśnie Mistrzostwach Europy XCM (gdzie srebro zdobył Krzysztof Łukasik!), warto będzie pokazać się na krajowym podwórku.

Na zawodników czekają w Szklarskiej cztery dystanse:
• FUN — 17 km
• CLASSIC — 32 km
• MEGA — 51 km z przewyższeniami rzędu 1700 m
• GIGA — 80 km z sumę podjazdów w granicach 2500 m

Trasa Bike Maratonu'22

W MEGA pierwsze trudności czają się tuż po rozstaniu z trasą CLASSIC. Na szczęście po pierwszym długim podjeździe czeka też punkt odżywczy. Potem jeszcze m. in. interwałowa zabawa na singlach Olbrzymy. GIGA łączy dystanse GIGA i CLASSIC.
No, ale to Szklarska! Musi być porządny maraton!

Pierwotnie Bike Maraton miał otwierać Kolarski Weekend i Bike Week w Szklarskiej Porębie razem z Szosowym Klasykiem, który miał odbyć się w niedzielę w ramach cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Niestety z powodu remontu szosy łączącej Szklarską ze Świeradowem, szosową część weekendu trzeba było przełożyć na jesień. Zatem kolarskie emocje potrwają w tym roku w Szklarskiej Porębie jeszcze dłużej!

Bazę Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie organizatorzy ulokowali przy ulicy Turystycznej, równolegle do stoku narciarskiego i dolnej stacji wyciągu Ski Arena Szrenica.

Pierwszy sobotni startGIGA, już o godzinie 10! Zapraszamy do kibicowania i śledzenia zawodów oraz na Bike Adventure.

Źródło: Grabek Promotion

Tagi: · rower · Szklarska Poręba · zawody rowerowe

Linki: · Grave-lova izerska · Trasy rowerowe w okolicy Szklarskiej Poręby · Poznaj Góry Izerskie na rowerze! · bikemaraton.pl · bikeadventure.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław