ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Orbitowski u Krasickiego

Napisany: 2022-07-28

Orbitowski u Krasickiego

Izerskie spotkanie z pisarzem Łukaszem Orbitowskim poświęcone będzie nowej książce pt. Chodź ze mną, lecz nie tylko...

Spotkanie z pisarzem Łukaszem Orbitowskim w Świeradowie-Zdroju 1 sierpnia od godziny 19 w hotelu Krasicki Resort & Spa

Gościć pisarza w Świerdowie-Zdroju hotel Krasicki Resort & Spa, o poniedziałkowym wieczorze 1 sierpnia — w sali konferencyjnej od godziny 19.
Najnowsze powieść Chodź ze mną ukazała się 18 maja, lecz Łukasz Orbitowski (ur. 1977), w swym dorobku ma już wcześniejsze dzieła: Kult i nagrodzoną Zajdlem oraz Paszportem Polityki Inną duszę. Autor dorastał w Krakowie, potem włóczył się po świecie, by w wieku dojrzałym wrócić do rodzinnego miasta. Słucha metalu, podnosi ciężary. Bywa czarnym coachem i bawi ludzi.

O czym jest najnowsza książka?
W 1958 roku Helena, dwudziestoletnia studentka stomatologii z Gdyni, zakochuje się w sowieckim kapitanie niszczyciela. Kola jest starszy i żonaty. Niemożliwa miłość w Polsce Ludowej zmusza ich do brawurowej ucieczki do Szwecji. Wyruszając w podróż ku szczęściu, nie znają ceny jaką zapłacą za wspólne życie. Czy odnajdą bezpieczną przystań?
Czterdziestotrzyletni Dustin, kucharz i syn Heleny, w 2017 roku po raz pierwszy słyszy od matki opowieść o ucieczce i ojcu, którego nigdy nie poznał. Musi się skonfrontować ze swoim pochodzeniem, prawdą o przeszłości Heleny oraz własnym narastającym szaleństwem.

Łukasz Orbitowski w powieści zagląda w trudny świat relacji rodzinnych i próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak wiele z naszych rodziców zostaje w nas samych. Chodź ze mną to doskonała analiza wielkich namiętności i tajemnic, które kładą się cieniem na życiu najbliższych.

Kanwą dla opisanych wydarzeń jest między innymi zaczerpnięta z prasy historia tajemniczego obiektu latającego, który spadł do gdyńskiego basenu portowego pod koniec lat pięćdziesiątych. Czy był to odłamek meteorytu, satelita, a może coś innego?

red.

Tagi: · spotkanie autorskie · Świeradów-Zdrój · wydarzenia kulturalne

· krasickiresort.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl